Tesla definitivně rozpustila své PR oddělení

Americká automobilka Tesla dle informací zahraničního webu Electrek.co rozpustila své PR oddělení. Tímto vážným krokem se stává první automobilkou, která nemluví s tiskem.


Tesla dle novinářů již měsíc nereaguje na jejich dotazy a prakticky je ignoruje. Jednou za čas dostali novináři některé informace od jejich kolegů z této branže.

Tento krok byl společnosti Electrek potvrzen na nejvyšší úrovni v Tesle se zdrojem: „Již nemáme PR tým.

Keely Sulprizio, poslední osoba, o které je známo, že má na starosti PR v Tesle, opustila automobilku v prosinci loňského roku, aby se připojila k Impossible Foods. Po jejím odchodu prakticky každý další člen PR týmu Tesly buď odešel, nebo přešel na jiné pozice v Tesle.

Po Sulpriziovi byl Alan Cooper nejstarším členem komunikačního týmu Tesly a v únoru byla jeho role změněna na ředitele poptávky, ale nyní zjevně opustil automobilku úplně.

Ostatní významní  členové PR týmu buď odešli z automobilky nebo se stali designery či přešli na jiné pozice v automobilce.

Zdá se, že Tesla si nechala několik PR manažerů na evropském a asijském trhu, ale na jejím hlavní trhu v USA zrušila PR oddělení úplně. Je možné, že Tesla má ve svém týmu několik lidí, kteří organizují některé akce a zvou významné osobnosti na své akce, ale nemá v USA již někoho, kdo by se oboru PR věnoval tzv. full-time.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *