Tesla DashCam má za sebou další úspěch

Tesla DashCam pomohla majitelu Modelu 3, do kterého narazil motorkář.


Jednomu z majitelů Modelu 3 se začátkem toho to roku stala nehoda na dálnici. Motorkář narazil ze zadu do jeho Modelu 3. Díky videu, které natočila DashCam se majitele Modelu 3 vyhnul soudu a jinému právnímu řešení. Policie díky videu uznala, že majitel Modelu 3 je v celé situace nevinně. Motocyklista měl tři svědky u nehody, když došlo k nárazu. Není jasné, zda byli očití svědci motocyklisty nebo ne. Tito tři svědci však tvrdili, že Model 3 přejel do jízdního pruhu motocyklisty bez signalizace.

Majitel Modelu 3 nahrál video z celé nehody na Youtube, ale po určité době musel video z YouTube odebrat z důvodu probíhaní právních postupů. Video ukázalo soudnímu úřadu a policii, že majitel Modelu 3 je v celé situace nevinně a to právě díky videu. Dne 20.řijna bylo ukončeno trestní stíhání majitele Modelu 3.

Tesla Dashcam ušetřila majitelovi Modelu 3 neznámé množství peněz. Ale soudě podle incidentu lze předpokládat, že částka bude poněkud většího rozsahu. Majitel Modelu 3 by nebyl zodpovědný pouze za opravu své Tesly, která je sama o sobě nákladnou záležitostí, ale také za poškození motocyklu a za zdravotní stav motocyklisty, který na sobě neměl skoro žádně bezpečnostní prvky.

„Tesla Dashcam není dokonalý, ale je z hlediska praktičnosti mnohem lepší než trh s náhradními díly IMO,“ uvedl v odpovědi na otázky ostatních členů TMC.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *