Tesla Cybertruck vs. Porsche 911

Při odhalování nového Cybertrucku porovnala Tesla svůj nový Cybertruck s elitou sportovních vozů – Porsche 911. Celý závod proběhl na krátkou vzdálenost, kde záleželo na akceleraci obou vozidel.


Před odhalením Cybertrucku Elon musk uvedl, že nový Cybertruck by měl být rychlejší než Porsche 911 a z pohledu užitkových vozů bude mít lepší parametry než Ford F-150, který je nejprodávanější pickup na světě.

Ze záběru, které Tesla uázala při odhalování Cybertrucku vyplývá, že souboj mezi Cybertruckem a Porschem 911 proběhl krátkou vzdálenost, takže se jedná o typ závodu „drag race“. V tomto závodě však mají auta na elektrický pohon značnou výhodu. Díky svým elektrickým motorům se výkon dostaví ihned na rozdíl u auta se spalovacím motorem. Ten na výkon musí čekat a díky tomu není jeho akcelerace dostačující na předjetí elektrifikovaného Cybertrucku.

Po promítnutí videa nepodal Musk k videu žádné informace, takže nevíme, kterou verzi Cybertrucku použil na Drag Race s Porsche 911. Tyto parametry nevíme ani u Porsche 911.

Co Tesla na „drag race“ použila?

V „drag racu“ byla nejspíše použita starší generace Porsche 911, protože ta nejnovější verze není ještě dostupná pro americký trh. Tomu by nejvíce odpovídalo Porche 911 Carrera v základní verzi, která má zrychlení 4.3 sekund z 0 na 100 km/h. Na rozdíl od Porsche Tesla použila Cybertruck ve verzi Dual Motor, který má zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy. Cybertruck měl po startu výhodu především v akceleraci a trakci.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslamagazin.sk

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *