Tesla Cybertruck – rozbitá skla – bylo tomu tak?

Možná jste zaznamenali při přímém přenosu odhalení nového Cybertrucku od Tesly, že se Muskovi “nepovedl” test odolnosti skel.


Při přenosu měl Franz von Holzhausen – člověk který navrhuje  design vozů Tesla – za úkol v přímém přenosu, který sledovaly statisíce lidí ukázat, jak je nový Cybertruck odolný. Tělo Cybetrucku tvoří exoskeleton, který je vyroben z ultratvrdé za studena válcované nerezové oceli (30X) se strukturou kůže a superodolné sklo Tesla Armor Glass. Podle slov Tesly je téměř nezničitelný – měl by přežít i zásah pistole ráže 9mm FMJ, nebo úder kladivem či jiným předmětem. Test odolnosti konstrukce a laku oproti jiným automobilkám obstál na výtečnou. Poté však přišel na řadu test skel.

Franz von Holzhausen vzal kovovou kouli a hodil ji proti bočnímu sklu u řidiče. Sklo po zásahu koulí prasklo. Následoval tedy druhý pokus o kousek vedle na druhé sklo. To opět prasklo. Elon Musk prasknutí skla ihned obhájil, že se ale sklo neroztříštilo a předmět by tedy nepronikl do interiéru vozu tj. zachránil by životy. I tak si ale povzdechl, že vývojáři mají ještě co vylepšovat. Z celé situace plyne, že toto Musk opravdu naplánované neměl… ??

Bylo tomu jinak?

Elon Musk je známý svýmy šprýmy. Bylo by opravdu divné, kdyby se mu tato situace stala neplánovaně. Před samotným odhalení Cybertrucku si Musk a jeho tým pečlivě vyzkoušel odolnost skel – a to mnohokrát. Je klidně tedy možné, že před ostrou ukázkou na sklo nalepili buď speciální folii, nebo za sklo umístil speciální displej, který prasknutí skla pouze přehrál. Ptáte se proč si tohle myslíme ? …

Při testování skla praskla obě boční okna ze strany u řidiče a tak tomu bylo až do konce přenosu. Poté však na podium vstoupili pozvaní hosté. Když si však nový Cybertruck fotili, natáčeli, tak neměl prasklé boční okno u řidiče. Je možné za tak kroutkou dobu, aby technici od Tesly stihli sklo opravit? Mimo jiné – Stage na které byl Cybetruck odhalen byla vjezdem propojena s testovací dráhou. Po vyjetí Cybertrucku ze stage se v něm někteří mohli nechat svézt. Na videích, které okolo stojící natočili opět neměl Cybetruck prasklá boční skla u řidiče.

Je tedy i možné, že si Musk z nás pouze vystřelil, aby se tato celá prezentace ještě více zviditelnila – nebylo by to poprvé a tahle “pí-ár” mu jde naprosto dokonale – viz TESLA ve vesmíru

Celou pravdu se pravděpodobně brzy dozvíme..

(celý článek je pouze náš názor, ale možná na tom opravdu něco bude)

Nebo je také možné i když málo pravděpodobné, že na představení Cybertucku byly koncepty DVA.

 

Váš tým 

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *