Tesla chystá významnou aktualizaci Modelu 3

Americká automobilka Tesla chystá aktualizaci Modelu 3, která bude natolik významná, že se je možné říci, že se jedná o zcela novou verzi Modelu 3.


Za posledních několik měsíců jsme na sociálních síti mohli zaznamenat hned několik spekulací, které se týkaly právě aktualizace Modelu 3. Vše začalo tím, že Tesla aktualizovala část Modelu 3 a následně podala žádost o výrobu Modelu 3  bez chromových doplňků. Možnost koupit si Model 3 bez chromu přímo od Tesly bylo nemožné, i když si o to většina majitelů prosila již dlouhou dobu. Tesla jim vyhověla jako již s řadou vylepšení a funkcí ve vozech Tesla.

Nyní se na povrch dostaly informace, že Tesla již Model 3 vylepšila natolik, že se jedná o zcela novou verzi Modelu 3. Automobilka se nyní po dlouhém čekání chystá zahájit první dodávky této nové verze Modelu 3.

Naši zahraniční kolegové z webu Electrek.co měli tu možnost a mohli spatřit novou verzi Modelu 3 na vlastní oči. Bohužel zatím  nemají povolenou sdílet všechny fotografie nové verze Modelu 3, které nafotili.

Elektrický kufr a interiér

Jednou snad z nejžádanějších funkcí nové verze Modelu 3 je elektricky otevírací kufr. Tato funkce je u majitelů žádána snad v každé zemi. Majitelé z ČR si tuto funkci nechávali dodělávat v servisech třetích stran.

Změnu zaznamenal i interiér, který má nyní v horní části nové čalounění, dle fotografií z tmavšího materiálu než jeho předešlá verze.

Středová konzole a odhlučnění

Kromě toho Model 3 obdržel i zcela novou středovou konzoli. Automobilka se zbavila velmi nepraktického lesklého černého povrchu a nahradila ho matným povrchem, který je pro denní používání vozu mnohem praktičtější.

Zdroj: Electrek.co

Stará verze konzole byla vyrobena ze tří různých částí v jednom kuse, ale nová konzole vypadá téměř jako dva kusy namísto jedné, přičemž horní část, kde nabíjíte telefon, vypadá úplně jinak. Vše je samozřejmě odděleno elegantní chromovou lištou. Přičemž držáky na nápoje o chromovou lištu přišly.

Středovou konzoli Tesla přizpůsobila více té, kterou najdeme v Modelu S a X, takže se nyní zasouvá a vysouvá a již se nevyklápí, což v některých situacích nemuselo být praktické.

Sekce nabíječky telefonů vypadá jako pevný kus, který se nevyklopí nahoru a dolů jako ta aktuální. Je obalen falešnou kůží a střed má materiál, který vypadá jako semišový materiál.

Nakonec se změny dočkali i okna, které Tesla nově zdvojila. Dvojité okna by měly zlepšit izolaci hluku v kabině a zmenšit náklady na topení ve voze, jelikož by nemělo unikat, tolik tepla.

Zahájení výroby nové verze Modelu 3 je stále nejasné, ale víme, že Tesla s výrobou začne ve své proslulé továrně Fremont. My doufáme, že výroba začne již brzy, abychom vám mohli přinést nové fotografie nové verze Modelu 3.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *