Tesla chystá vychytávky pro Cybertruck

Generální ředitel automobilky Tesla Elon Musk nedávno řekl, že elektrický pickup Cybertruck nyní prochází drobnými úpravami, aby byl pro zákazník ještě lepší. V komunitě fanoušků Tesly vyvolalo Muskovo sdělení mnohé diskuse, v kterých fanoušci spekulují o úpravách Cybertrucku.


Je to již rok, co Tesla představila elektrický pickup Cybertruck, který v celém světě vzbudil mnohé diskuse a otáz        ky. O Cybertrucku se do pár dnů psalo ve většině medií na světě. Ovšem Cybertruck je stále tajemný a pořádně nevím, co skrývá, jelikož Musk ani Tesla o něm nepodávají žádné informace. Nyní z Muskovi „nápovědy“ vyplývá, že Tesla chystá ještě lepší design než plánovala a Cybertruck bude nabitý vychytávkami.

Zdroj: Elon Musk|Twitter

Reálná velikost Cybertruck?

Není žádným tajemství, že Cybertruck není malé auto, ale možná není ani auto. Elektrický pickup Cybertruck řada lidí přirovnává spíše k tanku, jelikož Cybertruck je masivních rozměrů s ostrými hranami. Velikost Cybertruck odpovídá americkým pickupům, které jsou v USA velmi populární, ale v Evropě většinou neprodávané. Američané mají rádi velké nákladní auta, ale Evropané to mají jinak, proto Cybertruck je určený především pro USA.

Generální ředitel Elon Musk později řekl, že šířka Cybertrucku by mohla být zmenšena o 3 centimetry a délka o 16 centimetrů, aby se Cybertruck vešel do garáží. Navíc by velikost Cybertrucku nyní byla vhodná i do Evropy či do Asie, kde jsou velmi úzké silnice.

Zmenšení Cybertrucku se uskutečnilo necelý měsíc od Muskova zveřejnění. Automobilka zmenšila Cybertruck, aby byl praktičtější, ale nezmenšila interiér ani zavazadlový prostor, který je zde opravdu veliký.

Vylepšené schopnosti Cybertrucku

Musk řekl, že Tesla možná upraví konstrukci Cybertrucku, aby měl větší tažnou sílu a mohl tahat i velké předměty. Je možné, že Tesla umožní otevření zadního okna u korby. Právě možnost otevření zadního okna by byla určitě přidanou hodnotou pro firmy, kteří o koupi Cybertrucku přemýšlí a často vozí trámy či jiné dlouhé předměty. Muskovi se nápad s otevíracím zadním okénkem líbil a řekl, že tento nápad stojí za zvážení.

Bezpečnost Cybertrucku

Právě bezpečnost Cybertrucku by dle Muska mohla být vysoká. Cybertruck bude možná postrachem silnic, jelikož jeho ostré hrany vzbuzují respekt. Dále je možné, že Cybertrucku v této podobě v Evropě neuvidíme, jelikož Evropa má zcela jiné zákony než USA a v minulosti již omezila neteře autonomní systémy od Tesly, takže je možné, že v EU neuvidíme ani Cybertrucku. Je možné, že Tesla pro zákazníky z EU udělá jinou verzi Cybertrucku. Dle pohovoru se zastoupení automobilky Tesla v Praze se Cybertruck do EU legálně nedostane a Tesla bude vracet zaplacené rezervace, ale je možné, že vše bude jinak. Uvidíme, co přinese čas.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *