Tesla chystá nový elektromobil s cenou okolo 600 000 korun

Generální ředitel automobilky Tesla během akce Tesla Battery Day, která se uskutečnila 22.září v továrně Fremont prozradil, že Tesla nyní je schopná vyrábět cenové dostupnější elektromobil, jelikož snížila náklady na výrobu bateriových článků. Nový elektromobil, který Tesla chystá by měl začínat na cenové hranici 25 000 dolarů (přibližně 600 000 korun).


Musk k nově chystanému elektromobily neřekl včera moc informací, ale nejspíše se bude jednat o elektromobil, který Tesla vyvíjí ve svém designovém a vývojovém centru v Číně. Tento elektromobil by na trh měl dorazit za tři roky. Do této doby plánuje Tesla snížit náklady na výrobu bateriových článků až o 50%, takže by nový elektromobil měl opravdu stát 600 000 korun.

Výroba baterií byla do teď pro Teslu největší slabinou. Bateriové články, které jsme našli do teď ve vozech Tesla vyráběla společnost Panasonic ve své továrně Fremont. Ovšem pro Teslu tyto bateriové články nebyly výhodné a proto si vyvinula vlastní a lepší, které si bude i sama vyrábět.

Nový elektromobil od Tesly by měl zasáhnout většinu spalovacích vozů , jelikož jeho lákavá cenovka 600 000 korun je stejná jako má většina spalovacích vozů. Kromě toho by měl nově chystaný elektromobil od známé americké automobilky Tesla disponovat i plně autonomní systémem, takže by vozidlo mělo jet bez zásahu řidiče, což ho dělá oproti jiným vozům výjimečným.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *