Tesla chystá další export Modelů 3 z Giga Šanghaj

Modely 3 s pravostranným řízením jsou v Giga Šanghaj připraveny na export do zahraničí. Připravenou dodávku Modelů 3 v Giga Šanghaj zpozoroval před pár dny jeden z nadšenců Tesly v Číně. Vypadá to, že Tesla začíná plnit své plány.


Tesla si s Giga Šanghaj opravdu věří. Giga Šanghaj má za letošní rok vyrobit 550 tisíc vozidel. Je to opravdu neuvěřitelné, jelikož tolik vozů vyrobila Tesla v loňském roce ve všech svých továrnách. Automobilka chce v Giga Šanghaj vyrobit konkrétně 250 tisíc Modelů Y a 300 tisíc Modelů 3.

Americká automobilka chce zahájit i export některých vyrobených vozů v Giga Šanghaj do zahraničí. To by jí mohlo pomoci pokrýt aktuální poptávku na daném trhu. Není jasné zda Tesla bude tento rok vyvážet z Giga Šanghaj Model Y. Právě o elektrický crossover se v Číně strhla obrovská lavina objednávek a Tesla nyní hlásí dodání koncem Q2 2021. Je možné, že Tesla bude po dodání vozů na čínském trhu dodávat Model Y i do Evropy, jelikož Giga Berlín se má otevřít až v červenci letošního roku. Tesla informovala budoucí majitelé Modelů Y o tom, že jejich vozy dostanou dříve.

První várku Modelů 3 odeslala Tesla v říjnu loňského roku. Celou várku tvořilo konkrétně 7000 Modelů 3 v různých verzích. Někteří majitelé Modelů 3 spekulují o tom, že vozy vyrobené v Giga Šanghaj jsou kvalitnější něž ty vyrobené v USA. Je to vcelku logické, jelikož Giga Šanghaj je mnohem modernější. Uvidíme, jak kvalitní bude Model Y z Giga Berlín.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *