Tesla chce zvýšit prodeje Modelu Y v Číně

Automobilka Tesla při představení Modelu Y řekla, že tento Model bude jejím hlavním tahounem. Právě Model Y by měl nahradit rekordní prodeje Modelu 3 i v Číně. Automobilka nyní začíná Model Y v Giga Šanghaj sériově vyrábět. Tesla nyní dělá vše proto, aby byl Model Y v Číně populární.


Před nedávnem se objevily zprávy o tom, že Tesla plánuje investovat 6 milionů dolarů do výstavby nové továrny na výrobu Superchargerů. Taoo továrna by se měla nacházet poblíž Giga Šanghaj a ročně by měla produkovat až 10 000 stojanů.

Právě výstavba nové továrny na Superchargery Tesle pomůže zvýšit popularitu vozů. Nový zákazníci budou mít důvod si elektromobil od Tesly koupit i z důvodu vysokého počtu Superchargerů v dané lokalitě.

Kromě rozsáhle sítě Superchargerů plánuje Tesla snižovat i cenu Modelu Y. Snížení ceny Modelu Y  by mělo proběhnout až po implementaci nových bateriových článků 4680 do tohoto Modelu. Navíc využitím nového článku 4680 se zvýší i dojezd vozu.

Tesla v Giga Šanghaj plánuje příští rok vyrobit 250 tisíc Modelů Y. Kromě toho zde plánuje vyrobit i dalších 300 tisíc Modelů 3. Dohromady v příštím roce plánuje v Giga Šanghaj vyrobit 550 tisíc vozů. Toto číslo by mohlo mít zásadní vliv k překonání milní 1 milion vyrobených elektromobilů za jeden rok.

Uvidíme, jak Tesla s rozšiřováním své nabíjecí sítě v Číně bude pokračovat. Kromě Číny by Tesla mohla rozšířit i síť Superchargerů v Evropě, především v Maďarsku či Polsku.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *