Tesla chce zvýšit kvalitu výroby v továrně Fremont

Tesla se rozhodla zlepšit kvalitu svých vozů na maximum. Nyní pracuje na novém kamerovém systému, který bude kontrolovat kvalitu vozů v továrně Fremont. Tato zpráva přichází chvíli poté, co Tesla dokončila přestavbu výrobních linek v této továrně. Kvalita vozů by měla být již brzy opravdu na vysoké úrovni.


Americká automobilka Tesla nyní hledá nového inženýra, který pro ní navrhne kompletní kamerový systém do továrny Fremont. Tento systém bude umístěny kolem montážních linek a bude kontrolovat kvalitu vozů. Celý systém musí být navržen naprosto bezchybně, aby se kvalita vozů opravdu hodně zlepšila.

Automobilka v továrně Fremont vyrábí Model S, Model X, Model 3 a Model Y. Ve Fremontu nalezneme i její obří lis, který využívá pro výrobu Modelu Y. Navíc je tato továrna s Teslou spjatá. Tesla zde začala se svojí kariérou a začala zde vyrábět Roadster, Model S a později i Model X.

V současné době zde má Tesla i svoje sídlo, což by se brzy mohlo změnit. Musk chce brzy přestěhovat sídlo Tesly do Texasu, jelikož Kalifornie má nevýhodné podmínky pro vedení automobilky. Sám generální ředitel Elon  Musk se již do Texasu, kde Tesla staví svojí Gigafactory přestěhoval.

Možná největší problém má Tesla s lakem. Ten byl již od začátku rané výroby Modelu 3 špatný. Nyní někteří říkají, že lak na Modelu Y je o poznání lepší. Model Y pro evropský trh by měl mít nejkvalitnější lak ze všech vozů Tesla. Právě v Giga Berlín Tesla staví moderní lakovna, která zajistí kvalitní lak na Modelu Y. O moderní lakovně v Giga Berlín často mluví i generální ředitel Elon Musk, takže bude doopravdy na vysoké úrovni.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *