Tesla chce znovu otevřít Gigafactory v NY, aby mohli vyrábět ventilátory!

Generální ředitel Elon Musk oznámil, že Tesla se pokusí co nejrychleji znovu otevřít Gigafactory v New Yorku, aby mohli vyrábět ventilátory pro pacienty, kteří jsou nakaženi COVIDEM-19.


Několik nemocnic v USA se ocitlo v situaci, kdy potřebují ventilátory, které by pomohly zachránit pacienty, kteří mají coronavirus. Generální ředitel se domnívá, že jsme tomu mohli v USA předejít. To však vylučuje New York, který byl virem zasažen hůře, než kterýkoli jiný stát. Tesla zavřela svůj Gigafactory New York v Buffalu začátkem tohoto týdne poté, co to bylo nařízeno vládou. Musk nyní říká, že Tesla plánuje opětovné otevření továren, aby mohli vyrábět ventilátory:

 

Giga New York znovu otevře továrnu v New Yorku, jakmile to bude možné. Uděláme vše, co bude v našich silách, abychom pomohli občanům New Yorku dodat ventilátory.

 

V Gigafactory New York společnost Tesla vyrábí své solární střešní tašky, další produkty a příslušenství, jako součásti svého Superchargeru V3. Společnost měla v dubnu uspořádat v továrně setkání a informovat o produktech. Není jasné, zda byl plán v této době ovlivněn současnou krizí. Tesla zřejmě také postupuje vpřed s plány na stavbu ventilátorů ve své továrně ve Fremontu. Omar Ishra, generální ředitel společnosti Medtronic, významné společnosti zabývající se lékařským vybavením, dnes ráno oznámil, že spolupracuje s Teslou na rychlém nasazení výrobních kapacit ventilátoru v Tesla Fremont.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *