Tesla chce zarazit nelegální zvyšování výkonu u svých vozů

Tesla nyní začíná bojovat proti majitelům, kteří hackují svá vozidla, aby odemkli zvýšení výkonu, které Tesla sama prodává jako aktualizaci softwaru.


Jeden z příkladu zvýšení výkonu  u vozů Tesla, který Tesla sama poskytuje je například u Modelu 3 Dual motor.

Tato aktualizace softwaru stojí 2000 dolarů a odemkne Vám u Modelu 3 přibližně 50 koní navíc a vylepší zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy. Drahé aktualizace softwaru od automobilky Tesla za účelem zvýšení výkonu si všimla společnost Ingenext, která začala majitelům vozů Tesla nabízet možnost zvýšení výkonu za poloviční cenu.

Společnost pomocí speciální krabičky, kterou si majitel Tesly připojí do svého vozů odemkne možnost zvýšení v systému ,kde je uzamčená. Vozům Tesla toto odemčení přidá 50 koní a k tomu i několik funkcí, mezi které patří i Drift Mode.

O společnosti Ingenext se rychle dozvěděla většina majitelů vozů Tesla, takže společnost na svém řešení vydělávala, oproti řešení přímo od Tesly, které nikdo nechtěl, jelikož bylo o 1000 dolarů dražší.

Zdroj: /u/potato3838|Reddit

Tesla se nyní rozhodla proti nelegálnímu zvyšování výkonu ve vozech Tesla bojovat. Majitelé, kteří si zařízení od společnosti Ingenext na zvýšení výkonu zakoupili po zapojení vyskočila varovná hláška, která znemožnila použití tohoto zařízení.

Vozy Tesla nyní po zapojení zařízení varují hláškou: „Nekompatibilní úprava vozidla, mohlo by vést k nenávratnému poškození či dokonce k nefunkčnosti celého vozu“. Dle některých majitelé, kteří varovnou hlášku neuposlechli a zařízení propojili se nic z vozem nestalo, ale je možné, že Tesla nyní v nové aktualizace na možné rozbití vozu upozorňuji a v příští aktualizaci bude konat.

Společnost Ingenext svým zákazníkům sdělila ať svůj vůz neaktualizují na nejnovější verzi softwaru. Dále oznámila, že nyní pracuje na novém řešení, které bude s vozy Tesla kompatibilní. Dle ředitele společnosti Ingenext bude nové řešení trvat jeden až dva týdny.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *