Tesla chce připnout solární panely na jejich auta! Mělo by to začít Cybertruckem!

Solární panely se u elektrických automobilů nejspíše stane běžným příslušenstvím, ale Tesla se to chystá změnit – všechny plánované změny mají začít Cybertruckem.


Solární panely na střeše elektrického auta, koho by to napadlo? Nejspíše Elona Muska, ten totiž přišel s tím, že by bylo docela zajímavé jezdit se solárním panelem na střeše, nebo jej zakomponovat do střechy auta. Solární články na střeše Prius Prime by mohly generovat dostatek energie k tomu, aby během dne přidaly asi 2 míle dosahu. A to samozřejmě závisí na tom, kde jste na světě a kde zaparkujete auto. Technologie solární energie se však výrazně zlepšuje a stále více začíná mít větší smysl. Existují dokonce i startupy, jako jsou Sono Motors a Lightyear, vyvíjející se elektromobily poháněné hlavně palubní solární energií. Generální ředitel Tesla Elon Musk se touto myšlenkou zabývá již roky.

V roce 2017 řekl, že tlačil své Tesla inženýry, aby se podívali na integraci solárních článků na modelu 3, ale dospěli k závěru, že to v té době nestojí za to. O dva roky později se věci změnily. Po spuštění Cybertrucku Musk uvedl, že nový elektrický pick-up Tesly bude mít možnost solární střechy, která přidá 15 kilometrů doletu denně. Je to poprvé, kdy bylo potvrzeno, že solární střešní systém přichází na vozidla Tesla. Tesla zatím nemá v konfigurátoru uvedeno pro Cybertruck solární panel, a proto neznáme cenu ani dostupnost solární střechy pro Cybertruck.

Cílem automobilky je uvolnit Cybertruck na konci roku 2021 a do té doby očekáváme více podrobností o možnostech pro pickup.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *