Tesla chce nabrat 7000 zaměstnanců pro přípravu výroby v Giga Berlín

Americká automobilka Tesla uvedla, že již brzy začne s náborem nových zaměstnanců, kteří budou pracovat v Giga Berlín. Tesla zaměstná přibližně 7000 lidí, kteří jí pomůžou se začátkem a přípravou sériové výroby Modelu Y.


Tesla plánuje sériovou výrobu Modelu Y v Giga Berlín zahájit již v červenci příštího roku, takže moc času už nezbývá. Automobilka se nyní rozhodla, že začne hledat nové zaměstnance, které jí s výrobou pomohou.

V současné době je výstavba Gigafactory v plném proudu a vypadá to, že termín zahájení sériové výroby je velmi reálný. Výstavba Gigafactory se samozřejmě neobešla bez komplikací. Automobilka musela zastavit celou výstavbu, jelikož vodohospodářská společnost jí zastavila dodávku vody. Nyní Tesla hledá 7000 nových zaměstnanců.

Tesla již našla přibližně 200 nových zaměstnanců, kteří jí s přípravou výroby pomohou. Další pozice jsou odborné a zaměřují se především na strojírenství. Generální ředitel Elon Musk řekl, že o těchto pozicích bude informovat v průběhu nadcházejících týdnů. Musk na svém Twitteru se poslední dobu hodně věnuje náboru nových zaměstnanců. Před nedávnem na svém Twitteru hledal vhodné inženýry do speciálního týmu, který Tesla chystá.

Otevření Giga Berlín je klíčové

Otevření Giga Berlín je pro Evropu velmi klíčové. Nejenom, že nová továrna poblíž Berlína přinese několik stovek nových pracovních míst, ale také oficiálně přinese do Evropy Model Y. Právě Model Y je jeden z elektromobilů, který by v Evropě mohl mít úspěch stejně jako Model 3. Sám Musk již v minulosti informoval o tom, že Model Y má v prodejích nahradit Model 3, který doslova trhal prodejní rekordy.

Plat zaměstnanců a tým inženýrů

V první vlně bude obsazeno 7 000 pracovních míst, Tesla bude žádosti o zaměstnání přijímat až do prosince letošního roku. Počáteční měsíční plat je stanoven na 2 700 EUR.

Tesla kromě klasických zaměstnanců vytvořila pro Giga Berlín i tým těch nejlepších 25 inženýrů, kteří budou v Giga Berlín řešit ty nejsložitější úkoly. Vybírání těch nejlepších se zúčastnil i samotný generální ředitel Elon Musk, který o vytvoření tohoto týmu informoval. Tesla by tento tým nemusela využívat pouze pro potřebu Giga Berlín, ale i pro potřebu jiných továren.

Někteří budoucí majitelé Modelu Y tvrdí, že je Tesla informovala o tom, že by jejich Model Y měli obdržet v průběhu prvního či druhého čtvrtletí příštího roku. Je možné, že výroba v Giga Berlín začne mnohem dříve než se plánovalo. Tesla však dosud uvádí, že první výrobní linky začnou fungovat v červenci 2021.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

2 komentáře: „Tesla chce nabrat 7000 zaměstnanců pro přípravu výroby v Giga Berlín

 • 24. 11. 2020 (8:35)
  Trvalý odkaz

  Dodavky modelu Y v prvnim a druhem ctvrtleti budou z Ciny a nikoliv z Berlina.

  Reagovat
  • 24. 11. 2020 (11:41)
   Trvalý odkaz

   Ano, je to možné. Možností je více…

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *