Tesla chce mít 10 Giga Pressů do konce roku!

Giga Press se stává jedním z trumfů Tesly v rozvíjejícím se odvětví elektromobilů. Dle nových informací to vypadá, že Tesla plánuje mít do konce letošního roku až 10 Giga Pressů, což je opravdu vysoký počet. V současné době se chystá na montáž Giga Pressů v Giga Berlín nebo Giga Texas.


O výrobu obřích lisů se stará společnost IDRA, která Tesle již dodala Giga Press do továrny Fremont nebo do Giga Šanghaj právě v těchto dvou továrnách Tesla v současné době vyrábí Model Y. Giga Press Tesle umožňuje vyrábět zadní část Modelu Y pouze z jedné části. Předtím jí vyráběla z několik desítek dílů, což bylo zdlouhavé a příliš nákladné.

Společnost IDRA ve svém novém videu prozradila, že získala objednávku na dalších 9 Giga Pressů. Ve videu jako vždy nezveřejnila jméno společnosti, která si obří lisy objednala. Dle automobilového nadšence Sandy Munro si tyto lisy objednala americká automobilka Tesla. Že objednávku vytvořila americká automobilka si nemyslí pouze Munro, ale i řada nadšenců této automobilky.

Tesla plánuje ještě větší lis

Nejzajímavější je, že Tesla velikost lisů neustále zvětšuje. Giga Press, který v současné době nalezneme v továrně Fremont nebo v Giga Šanghaj je největším lisem na světě. Generální ředitel automobilky Elon Musk, ale informoval, že Tesla si objednal lis, který má hmotnost 8000 tun a je větší než ten současný. Tento největší lis bude umístěný v Giga Texas a bude se starat o výrobu zadní časti elektrického pickupu Cybertruck.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *