Tesla byla nucena zavřít Giga Šanghaj

Tesla se připravuje na znovuotevření továrny Fremont, zatímco musela dočasně uzavřít Giga Šanghaj, jedinou továrnu, kterou měla Tesla v provozu.


Je to více než měsíc, co byla automobilka Tesla nucena uzavřít svojí továrnu Fremont. Nedávno se objevila zpráva o tom, že by automobilka mohla otevřít svojí továrnu Fremont dokonce května, jelikož kalifornský guvernér Gavin Newsom uvedl, že by některé odvětví mohli otevřít své továrny do konce května.

Tesla se prohlášení kalifornského guvernéra chytla a začala svolávat své zaměstnance a připravovat se na znovu zprovoznění své továrny. Zatím se do továrny Fremont vrátili pouze někteří zaměstnanci a Tesla zvedla přísná bezpečnostní opatření.

I když musela Tesla zastavit výroby ve své továrně Fremont, tak stále měla v provozu Giga Šanghaj. Nyní ovšem přišla zpráva od Bloomberg, která informuje o tom, že Tesla musela zavřít i svojí Giga Šanghaj.

 „Společnost informovala mnoho pracovníků továrny, kteří se měli vrátit do práce ve středu po pětidenní přestávce se vrátit co nejdříve 9. května.“

Podle místní zprávy Tesla trpí nedostatkem dílů, což jí brání ve výrobě nových vozidel.

Tesla Čína údajně komentovala:

„Společnost Tesla uvedla ve svém prohlášení, že její továrna v Šanghaji provádí běžné údržbářské práce a že společnost využila svátky k úpravám na výrobní lince. Svátky byly od 1. května do 5. května. “

Není přesně jasné, zda Tesla provádí pouze údržbu svých továren nebo modernizuje některé díly. MY Tesle přejeme ať brzy otevře všechny své továrny.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *