Tesla buduje nové Superchargery určené pro Cybertruck

Automobilka Tesla v současné době masivně rozšiřuje svojí síť Superchargerů, nejspíše to má na svědomí příchod Cybertrucku. Tesla v současné době rozšiřuje svojí síť Superchargerů zejména v Los Angeles, kde nyní staví nových 20 stojanů poblíž dálnice 110.


Na rozšiřování Superchargerů je nejzajímavější, že Tesla v Los Angeles vyhradila šest dobíjecích stojanů pouze pro elektrický pickup Cybertruck. Dle fotografií je vidět, že tyto nabíjecích stojany jsou větší, aby se sem Cybertruck vyšel, jelikož oproti jiným vozidlům, které Tesla nabízí je značně větší.

Kromě toho se zdá, že dané stojany určené pro Cybertruck mají i delší nabíjecí kabel, aby si řidiči mohli pohodlně tento kabel společně s nabíjecím konektorem do Cybertrucku zapojit.

Generální ředitel Elon Musk, ale řekl, že nový elektrický pickup bude upraven tak, aby se vešel do běžné garáže. Na začátku letošního roku Musk upřesnil některé informace a zodpověděl časté dotazy od fanoušků a budoucích majitelů.

Zdroj: Electrek.co

Musk mluvil o tom, že majitelé si budou moci na Cybertruck nechat nalepit folii přímo u automobilky Tesla, čímž Tesla chce zamezit lepení folií od společností třetích stran. Navíc tím urychlí i celou výrobu, jelikož Nebude muset každé vozidlo lakovat. Zároveň odpověděla na častý dotaz majitelů, který zněl „zda nový Cybertruck bude Tesla nabízet ve více barvách“.

Musk dále zmínil to, že sériově vyráběný Cybertruck by měl být zhruba o 3% menší než prototyp, který Tesla představila. Ovšem tuto informaci později popřel, jelikož společně s designerem Tesly toto zmenšení zamítli. Oba totiž zjistili, že při zmenšení Cybertrucku o 3% by se celá kabina velmi stísnila. Velikost bude velmi podobná velké verzi Fordu F-150, což je velký konkurent Cybertrucku, akorát má spalovací motor.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *