Tesla bude vyrábět plicní ventilátory od firmy Medtronic

Společnost Tesla zahájila výrobu plicních ventilátorů vyráběných společností Medtronic ve snaze řešit nedostatek lékařského vybavení v důsledku boji proti koronaviru. Obě firmy se společně začali domlouvat 21.března.


Generální ředitel společnosti Medtronic Omar Ishrak vystoupil v televizním pořadu Squawk on the Street společnosti CBC ráno 25.března, aby hovořil o snahách zvýšit výrobu společnosti Medtronic z důvodu nedostatku ochranných pomůcek nejenom pro lékaře.

“ Tesla je ta, o které si myslím, že ji lidé znají. Jedny z našich plicních ventilátorů budou vyrobeny jimi, “řekl Ishrak v rozhovoru pro CNBC.

Elon Musk uvedl, že celý tým Tesly dělá velký pokrok směrem k vývoji a výrobě plicních ventilátorů, které se vyrábějí v továrně Fremont, kde Tesla musela zastavit výrobu elektromobilů. V reakci na prosbu o pomoc New Yorku Musk uvedl, že očekává zprovoznění Gigafactory v New Yorku právě pro výrobu plicních ventilátorů.

Omar Ishrak nakonec poznamenal, že Tesla bude vyrábět plicní ventilátor Medtronic Puritan Bennett 980, což jsou jedny z největších a nejlepších, které společnost Medtronic nabízí.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *