Tesla bude vyrábět hatchback určený pro evropský trh

Na základě oznámení generálního ředitele Elona Muska se můžeme dočkat menšího elektrického hatchbacku od automobilky Tesla. Hatchback by měl být navržen a vyroben, nejspíše v nové Giga Berlín.


Generální ředitel Elon Musk nedávno uvedl, že automobilka Tesla plánuje vybudovat novou továrnu v Evropě především na lokální úrovni. Musk dokonce oznámil, že v Evropě se budou vyrábět pouze vybrané modely.

Elon Musk začátkem letošního roku, dokonce v Číně oznámil, že zde Tesla vystaví konstrukční a designérské středisko, kde se budou navrhovat a konstruovat vozy určené pro globální trh. Musk řekl, že Čína je jednou z nejlepších krajin na světě a měl by jí docenit celý svět. My to uděláme.

Musk tento projekt v Číně opravdu chce zrealizovat a dle dostupných začala Tesla přijímat návrhy, které se mají týkat právě čínského modelu. U návrhářů se zaměřila především na krásu a památky v Číně. Mělo by se jednat o menší vozidlo, o které by dle Tesly měl být v Číně velký zájem.

Ovšem model určený pro evropský trh by měl být navržen a zkonstruovat v Německu, kde Tesla v momentální době staví Tesla svojí evropskou Giga Berlín. Informace o modelu určený pro evropský trh byla oznámena Elonem Muskem, když odpovídal na otázku zda Tesla přijde s menším hatchbackem na evropský trh.

Automobilka dokonce již potvrdila, že v Německu vystaví nové výzkumné a vývojové centrum. Toto centrum by se mělo zaměřit především na vývoj nového hatchbacku. Mohlo by se jednat o vozidlo, které Elon Musk zmínil při setkání akcionářů v roce 2018. Musk řekl, že projekt by měl být zrealizován do pěti let a měl by stát přibližně 25 000 dolarů- bez dph. Musk minulý rok potvrdil, že Tesla za 2-3 roky přijde s mnohem levnějším Modelem než je Model 3, který stojí 35 000 dolarů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *