Tesla bude pomáhat s vytvořením první inteligentní čtvrti na světě

Solární střecha od americké automobilka Tesla bude součástí inteligentní čtvrti Lauderdale County. Společnosti Mississippi Power a Southern Company, aby společně vybudovaly první inteligentní čtvrť na světě. Celý projekt inteligentní čtvrti nazvaly Enzor Place.


Mississippi Power pro své projekty využívá již delší dobu ty nejmodernější technologie a nabízí chytrá energetická řešení. Jejich řešení usnadňují každý den život jejich zákazníků. Nyní se společně se společností Southern Company spojila a společně navrhnuly inteligentní čtvrť, která má za úkol zjednodušit majitelům domů život a zvýšit využití jejich domů a samozřejmě snížit náklady za elektřinu.

V první fázi projektu inteligentní čtvrti plánují společnosti implementovat do 45 domů ve čtvrti jejich energetický systém. Po dokončení celého projektu by jsme tento systém mohli najít v 100 až 150 domech. Zahájení implementace systému do domů je plánováno na příští rok.

Tesla již nainstalovala první testovací střechu

Domy v této inteligentní čtvrti mají být pokryty solární střechou V3 od americké automobilky Tesla. Společnost ve spolupráci s Teslou již na jeden dům tuto solární střechu nainstalovala, aby vyzkoušela funkčnost solární střechy v dané lokalitě

Solární střecha na testovací dům v inteligentní čtvrti byla nainstalována za tři dny. Instalaci celé solární střechy prováděl jeden z ověřených partnerů Tesly, který se instalací solárních střech zabývá.

 „Solární střecha je obzvláště vzrušující, protože jsme za poslední rok získali značné zkušenosti s instalačním procesem, což je klíčový faktor pro rozšíření podnikání. Nedávno jsme prokázali naši schopnost dokončit instalaci solární střechy za jediný den, “řekl Johnson.

„Nezapomeňme, že odstranění staré střechy a příprava podkladu nám zabere mnohem více času než samotná instalace. Samozřejmě musíme brát v potaz aktuální počasí či velikost dané střechy a další faktory,“ dodal Johnson.

Co vše v domech po jejich dokončení nalezneme?

V inteligentní čtvrti také najdeme domy vybavené inteligentními spotřebiči a dalším chytrým vybavením. Kromě solární střechy bude Tesla do každého domu instalovat i své bateriové uložiště Tesla Powerwalls, což je chytrý akumulátor od této americké automobilky.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *