Tesla bude muset změnit ikonu Sentry Modu

Automobilka Tesla se údajně dostala do potíží s používáním snímku představující HAL 9000 z filmu 2001. Tesla použila snímek poprvé při vydání Sentry Modu, snímek představuje ikonu Sentry Modu.


Sentry Mode je integrovaný monitorovací systém, který pro monitoring využívá všechny okolní kamery jako systém Autopilot.

Tato funkce byla vydána na začátku roku 2019 a byla následovníkem TeslaCam. Sentry Mode pracuje na systému, že když okolní kamery kolem auta zaregistrují pohyb, tak se automaticky spustí nahrávání. Nahrané záběry se poté uloží na přidaný disk v Tesle, který si musíte dokoupit. Při nahrávání Sentry Modu je na displeji mezi řidičem a spolujezdcem zobrazena informace o tom, že auto začalo nahrávat.

Tesla hacker green, který měl přístup k připravovaným aktualizacím Tesla sdílel na Twitter informaci, že MGM, který vlastní práva k filmu Space Odyssey podal proti Tesle oznámení a přinutil Teslu přestat daný obrázek používat a změnit ho.

Sentry Mode pomohl majitelům Tesla již u spousty případů, které vyšetřovala policie. Pokud se vám ve vozech Tesla stane například dopravní nehoda, tak Sentry Mode vše nahraje a vy poté můžete policie prokázat zda jste nehodu zavinil či ne. Užitečná funkce nemyslíte?

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *