Tesla bude mít nejspíše zpoždění s dokočením Giga Berlín

Výstavba Giga Berlín běží v současné době v plném proudu. Tesla získala oficiální povolení pro instalaci zařízení v lakovně. Současně může Tesla čelit novému soudnímu sporu místních ekologů, kteří jsou proti plánům automobilky vyčlenit dalších 82,8 hektarů pro stavbu komplexu Giga Berlín.


Dle nových informací z Německa udělila Brandenburská státní agentura pro životní prostředí Tesle povolení pro instalaci zařízení v lakovně, která je součástí komplexu Giga Berlín. Navíc již začala i s vykácení dalších 82,8 hektarů lesa. Tesla tento les musí vykácet, jelikož zde v nejbližší době plánuje položit kanalizační vedení pro Giga Berlín. Kromě tohoto zde Tesla plánuje vytvořit i skladovací prostory, ve kterých bude skladovat materiál  potřebný k samotné výrobě vozidel.

Povolení k instalaci zařízení v lakovně a především o vykácení další části lesa se neshodly s družením Zelené ligy a Unie ochrany přírody. Hlavní představitel Zelené ligy uvedl, že udělají vše proto, aby zabránili dalšímu vykácení lesa za účely výstavby komplexu Giga Berlín

Hlavní představitel Zelené ligy zdúůraznil, že není pochopitelné, proč se již kácejí stromy pro plánované kanalizační potrubí, o jehož povolení ještě nebylo žádáno. Berlínský právník v oblasti životního prostředí Thorsten Deppner, který zastupuje obě organizace, požadoval důkazy a dokumentaci o tom, že chráněné druhy zvířat byly přemístěny před kácení stromů v této oblasti.

„Moji klienti se obávají výskytu ještěrek a hladkých hadů v zimním spánku v kořenové oblasti stromů.“ Budu muset svým klientům doporučit zastavit kácení…chránit tato zvířata pomocí dočasné právní ochrany, “řekl.

Co to může pro Teslu znamenat?

Deppner již na začátku tohoto týdne podal formální námitku proti schválení Brandenburské státní agentury pro životní prostředí ohledně dalších činností ohledně komplexu Giga Berlín v oblasti vykácení stromů za účelem vedení kanalizace. Pokud budou námitky vznesené skupinami zamítnuty, očekává se, že lobbisté v oblasti životního prostředí podniknou právní kroky proti Tesle u správního soudu. Pokud by se to stalo, mohla by Tesla nakonec riskovat zpoždění dokončení Giga Berlína tím by se celá výroba mohla výrazně posunout.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *