Tesla bude jednat s vládou Indonésie o továrně na baterie

Automobilka Tesla před nedávnem sdělila, že další továrnu vystaví v Indonésii. V této továrně plánuje Tesla vyrábět své nové bateriové články, které představila v rámci akce Tesla Battery Day. Nyní dle nových zpráv se dozvídáme, že nejvyšší představitelé Indonésie se mají tento týden setkat s nejvyššími představiteli automobilky Tesla. Pravděpodobně budou jednat o výstavbě továrny na výrobu bateriových článků v Indonésii. Tato země je zároveň největším producentem niklu na světě.


Delegace, která se tento týden má setkat s hlavními představiteli americké automobilky Tesla, bude zahrnovat vysoce postavené úředníky, přičemž hlavním členem delegace bude Luhut Pandjaitan, který se zabývá mezinárodním ochodem a investicemi. Indonésie dle informací má skvělý plán na to, aby se stala největším výrobcem lithiových baterií a producentem niklu na světě.

Výroba bateriových článků je důležitá

Tesla hledá podobné země jako je Indonésie, které mají zásoby niklu. Právě nikl je jednou z hlavních součástí bateriových článků, takže továrna musí být, co nejblíže i u zdroje niklu. Generální ředitel automobilky Tesla Elon Musk před nedávnem vyzval producenty niklu, že má společně s Teslou v úmyslu s nimi dlouhodobě spolupracovat, pokud budou nikl těžit efektivně a šetrně k životnímu prostředí.

Pokud by vše dopadlo, tak by jsme se za pár měsíců mohli těšit na novou továrnu přímo v Indonésii. Tesla je schopna svojí Gigafactory vystavět za jeden rok, takže je velmi pravděpodobné, že u továrny na výrobu baterií to bude podobně. Tesla již dokonce zjišťuje veškeré informace o obchodu v zemi a těžbě niklu, což je pro ní dost podstatné. Tesla nechce výrobou bateriových článků zatěžovat životní prostředí. Jako první má bateriové články 4680 obdržet Model Y, který Tesla bude vyrábět v Giga Berlín. Provoz Giga Berlín by měl začít již v červenci příštího roku.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *