Tesla bude do konce letošního roku v akciovém indexu S&P 500

Americká automobilka Tesla je největším výrobcem elektromobilů na světě, což ukazuj í její prodeje, kromě toho je i technologickou firmou budoucnosti. Již v létě letošního roku to vypadalo, že by Tesla měla nárok na to být zahrnuta  do akciového indexu S&P 500. Ovšem tomu se tak stane až na konci letošního roku.


Automobilka Tesla již nějakou dobu trhá rekordy v zisku a v prodejích, přičemž již po páté v řadě zaznamenala ziskové čtvrtletí. Právě toto vyvolalo mnohé otázky, zda by se Tesla neměla objevit v prestižním akciovém indexu S&P 500, který odráží výkonnost nejlepších amerických firem.

Je velikou otázkou, proč se tak nestalo již v létě, kdy Tesla měla nejlepší dobu. Stala se totiž nejhodnotnější automobilkou na světě a měla zásadní vliv na automobilový průmysl. Na akciovém trhu má Tesla již hodnotu 387 miliard dolarů, což po přepočtu vychází na 8,6 bilionů korun.

Po skončení pondělního obchodování však provozovatel indexu společnosti S&P Dow Jones Indices oznámil, že americká automobilka Tesla se od 21.prosince stane nedílnou součástí prestižního akciového indexu S&P 500. Hned potom vstouply akcie Tesly o 12% i přesto, že byla burza zavřená. V době psaní článku jsou akcie na hranici 436,8 dolarů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *