Tesla brzy spustí mikro mapy do svých vozidel

Ve vozech Tesla najdeme již brzy detekci výmolu a děr na silnici.


Generální ředitel Tesly Elon Musk potvrdil, že v budoucí aktualizaci softwaru umožní vozidlům Tesla vytvářet mikro mapy cest, které majitelům pomohou vyhnout se výmolům a jiným nástrahám na silnici, které nejsou dostupné v konvenčních mapách. Mikro mapy vytvořené z dat shromážděných Muskovou flotilou Tesel budou sdíleny s ostatními majiteli Tesly, když pojedou po stejné silnici, kde existuje mikro mapa. 

Reto Siegrist je majitel Tesly ze Švýcarska. Ten Elona Muska požádal prostřednictvím Twitteru o přidání mikro map do vozů Tesla. Musk mu na to odpověděl jednoduchým a jeho oblíbeným způsobem: „Ano“. Výmoly díry a jiné nepříjemnosti na silnici mohou být nepříjemné nejenom pro majitele aut, ale i pro gumy, ráfky, tlumiče a jiné díly, které se nacházejí na autě. Díky mikro mapám se vám již nikdy nestane, že by, jste do nějaké té díry či výmolu vjeli. 

Elon Musk již dříve zmiňoval funkci, která by sama upozornila na výmoly a díry v silnicích. Mikro mapa bude vítána jak pro řidiče, tak i pro funkci Autopilot, který se díky ní vyhne případným výmolům/dírám na vozovce. 

Detekce výmolů/děr není ve skutečnosti vůbec lehká, protože od detekce jiných překážek závisí na počasí, světelných podmínkách a dalších faktorech. Díky kamerám, kterými je Tesla obklopena může Tesla sama porovnat povrch silnice a určit, tak výmol/díru na silnici a sama se jí vyhnout. 

Díky mikro mapě je Tesla zase o krok blíže ke své autonomní flotile. Schopnost každého vozu od Tesly sdílet informace o výmolech dělá z vozů Tesla něco neskutečně zajímavého a bezpečného. 

„Naše sítě se učí z nejrůznějších scénářů, které se dějí po celém světě. Celá naše flotila zahrnuje milion vozidel. Neuronová síť Autopilota zahrnuje 48 sítí, které vyžadují testy 70 000 hodin GPU.“ napsala Tesla 

Elon Musk si je jistý, že Tesla může urychlit další vývoj svého FSD a Autopilota. Díky akci AI bude Tesla hostit nové talenty, kteří by mohli být potencionální vývojáři nového softwaru. 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *