Tesla Battery Day v češtině! Víme, v kolik hodin bude….

Dnešní den se má podle slov generálního ředitele Elona Muska zapsat do historie americké automobilky Tesla. Dnes večer by mělo dojít k představení nových baterií pro elektromobily Tesla. Tyto baterie by si měla Tesla sama vyrábět, takže by mělo dojít k výraznému snížení nákladů.


Automobilka Tesla se v posledních letech snaží snížit cenu za své elektromobily, aby je udělala dostupnějšími. To se jí několikrát povedlo, ale s cenou již v momentální době nemůže jít níže, jelikož si stále sama nevyrábí baterie. A právě cenu baterií chce Tesla změnit.

Sledujte celou akci Tesla Battery Day v češtině a online!

Pokud Vás zajímá, co Tesla již dlouhou dobu chystá, tak nezapomeňte dnes večer sledovat livestream, který bude díky youtuberovi Tesláčkovi celý v češtině, respektive ho bude překládat. Livestream začíná již v 22:30 našeho času. Celá akce bude zahájena setkáním akcionářů a investorů, až poté by mělo dojít k velmi očekávanému momentu, kdy Tesla představí revoluční baterie a možná i další novinky.

Podle agentury Bloomberg byly v loňském roce průměrné náklady na výrobu baterií přibližně 156 dolarů za kWh. Někteří výrobci se blížili k magické hranici 100 dolarů za kWh, což má být hranici, pod kterou chce i Tesla své baterie vyrábět. Cílem Tesly je nyní jediné, snížit náklady na výrobu baterií, což pomůže i ke snížení cen elektromobilů od této americké automobilky.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *