Tesla Autopilot vylepšuje funkci „Adaptive Lane Speed“ pro automobily v sousedních jízdních pruzích

S vydáním nové aktualizace softwaru Tesla 2019.40.2 přichází funkce „Adjacent Lane Speed ​​Adjustments“, která upravuje rychlost automobilu podle rychlosti ostatních vozidel na silnici.


Majitelé Tesly, jejichž vozidla využívají softwarový procesor společnosti NVIDIA, již dostávají novou aktualizaci softwaru 2019.40.2, která zahrnuje vylepšení a opravy stávajícího softwaru. Byly také přidány nové funkce, které budou přínosem pro řízení ve městě, jako je detekce značek STOP a přizpůsobení rychlosti sousednímu pruhu.

Podle poznámek k aktualizaci pomůže Adjacent Lane Speed ​​Adjustments řidiči udržet krok s ostatními vozidly v sousedních jízdních pruzích. „Když se Vaše vozidlo pohybuje výrazně rychleji než vozidla v sousedních pruzích, Autopilot nyní automaticky snižuje rychlost jízdy. To je užitečné v případě, že se dlouhá řada vozidel spojuje do jiného pruhu.

Pokud Vaše vozidlo zjistí, že provoz v sousedním pruhu je výrazně pomalejší, je na displeji pruh zvýrazněn šipkami a jeho vozidla jsou při vizualizaci jízdy zvýrazněna šedou barvou. Toto snižování rychlosti lze dočasně potlačit stisknutím pedálu plynu, “popisuje Tesla funkci v poznámkách k vydání 2019.40.2. Při jízdě výrazně vyšší než u vozidel v ostatních pruzích rozpozná funkce rozdíl v rychlosti. Oznámí to řidiči zobrazením malých šipek v pruhu za nimi a upozorní ho, že se vozidlo zpomalí.

Svým způsobem je tato funkce upgradovanou verzí systému Traffic-Aware Cruise Control (TACC), která byla vydána s verzí softwaru 6.1 v roce 2014. Tato funkce upravila rychlost podle vozidla před vámi. Také uměla automaticky zrychlovat a zpomalovat podle potřeby, kvůli bezpečnosti. Pět let po vydání této funkce budou nyní vozidla Tesla upravovat rychlosti podle automobilů v sousedních jízdních pruzích.

Kromě přizpůsobení rychlosti sousedního pruhu Tesla přidala také výstrahy Stop Sign Autosteer a Automatické vylepšení stěračů. Funkci Adjacent Lane Speed​​Adjustments můžete sledovat v akci díky YouTuberovi Dirty Tesla níže.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *