Tesla Autopilot se snadno vyhne i špatně postavenému kuželu

Autopilot od Tesly je stále rafinovanější s každou novou aktualizací.


Video od majitele modelu 3 ukazuje, že systém asistence řidiče je schopen lépe rozpoznat a reagovat na neočekávané události na silnici. Například na špatně umístěný kužel, který zasahuje do vozovky.

Chris z kanálu Dirty Tesla na YouTube natočil video jak se jeho Tesla model 3 setkal s konstrukčními kužely , které lemovaly vozovku, z nichž některé byly postavené do vozovky. Ale autopilot převzal kontrolu nad Modelem 3 a jednoduše přesunul vozidlo do druhého pruhu, aniž by zpomaloval dopravu a poté se zpátky vrátil do svého pruhu.

Je vidět že Tesla udělala na svém autopilotu velký pokrok. V záběrech zabudované palubní kamery vozidla se ukázalo, jak blízko měl Model 3 při únikovém manévru ke kuželu a dokonce ani nesnížil svou rychlost.

Chrisův model je bohužel stále vybaven hardwarem 2.5, a tak se na displeji nevykreslovaly okolní kužely, kdyby měl vůz vybaven hardwarem 3.0 tak by pravděpodobně ukazoval kde přesně se kužel nacházel a hlavně jak se mu vyhnul. Zdá se, že tomu tak je, protože modrá čára autopilota byla skutečně zakřivená, když se model 3 kuželu vyhýbal.

Toto dokazuje, že k vylepšení autopilota dochází skoro při každé aktualizaci softwaru. S každým zlepšením se výrobce elektrických automobilů pohybuje o kousek vpřed směrem k cíli majitele – Elona Muska, kterým je do konce roku uvolnit uživatelům  plnou verzi funkce Full Self-Driving. Vzhledem k tomu, že ve zdrojovém kódu Tesly najdete odkazy na řízení ve městě, a  Navigate on Autopilot se stává stále chytřejším, může být nakonec Muskův optimistický cíl proveditelný.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *