Tesla Autopilot má v Číně první místo

Tesla Model 3 a jeho Autopilot získal nejvyšší hodnocení v testu provedeném v Číně motoristickou skupinou Garage 42. Celkově vyspělý asistenční systém modelu 3 získal celkové skóre 283 bodů, s výrazným odstupem od držitele druhého místa, BMW X5, které mělo celkové skóre 208.


Rozdíl mezi společnostmi Tesla a BMW tvoří to, že Model 3 používal místo novějšího firmwaru software 2020.24.6.4. Rovněž nebylo jasné, zda Garage 42 založila své skóre pouze na základním autopilotu, nebo využívala funkce, které byly exkluzivní pro sadu Tesla s vlastním řízením. Testy pro každou kategorii by i nadále byly se základním Autopilotem, protože je standardem u všech automobilů Tesla a zahrnuje komplexní funkce ADAS.

Společnost Tesla nemohla tvrdit, že v minulosti ztratila první místo v Evropě a Severní Americe, protože některé kategorie vážily více než jiné. Consumer Reports ve Spojených státech zařadil ADAS společnosti Tesla na „vzdálenou sekundu“ od GM Super Cruise, odečtením mnoha bodů za nedostatek funkcí autopilota pro monitorování lidí. Euro NCAP a Thatcham Research v Evropě přísně penalizovaly Teslu za to, že označila svůj ADAS za „Autopilota“, což vedlo k tomu, že se Autopilot umístil na 6. místě z 10 systémů.

V žebříčku Garage 42 zaznamenala Tesla Model 3 nejvyšší skóre ve všech kategoriích kromě automatického parkování a jízdy na přetížených silnicích. Existuje spousta uživatelů Tesly, kteří uvedli, že funkce Autoparku společnosti ještě potřebuje nějakou práci. Výkon Modelu 3 na přetížených silnicích se může v jednotlivých regionech lišit. V Číně nebo jiných zemích jihovýchodní Asie mohou být silnice přetíženější než silnice v Severní Americe a Evropě.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Klára Maslíková

Jsem holka, která studuje letectví, miluje elektromobily a trochu čerstvé kávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *