Tesla aktualizovala dodací lhůty po obnovení produkce ve Fremontu

Tesla po obnovení výroby aktualizovala dodací lhůty vozů Model 3 a Model Y. Výroba ve Fremontu už je v řádu stovek vozů denně a dodací lhůty Modelu 3 se příliš nezměnily. Na Model Y si ale zájemci budou muset počkat 8 až 12 týdnů. V Česku se na Model 3 čeká déle a skladem žádný není. Kdy bude?


Kvůli pandemii nového typu koronaviru musela Tesla zavřít svou továrnu v kalifornském Fremontu a minulý týden ji po měsíci a půl znovu otevřela, a to navzdory zákazu místních úřadů. Nepříjemné pro Teslu bylo, že zavření následovalo krátce po spuštění produkce a předávání vozů Tesla Model Y. Nyní Electrek.co přináší informaci, že Tesla po obnovení výroby aktualizovala dodací lhůty pro Model 3 a Model Y.

Je jasné, že po restartu výroby bude nějakou dobu trvat, než se výroba rozběhne naplno. Jednak kvůli přísnějším hygienickým opatřením, ale problém může být i dodavatelský řetězec. Přesto ale Electrek.co uvádí, že se už vyrábí stovky vozů denně a u Modelu se 3 dodací lhůty v USA výrazně nezměnily. Z původních 4 až 8 týdnů se posunuly na 5 až 7 týdnů, tedy se spíše zmenšilo rozpětí o jeden týden na každé straně.

Na Teslu Model Y si ale zákazníci budou muset počkat déle. V jejím případě je nová dodací lhůta 8 až 12 týdnů, ale ani to není nic hrozného. Co by za to mnoho zájemců v Evropě dalo, kdyby si mohli objednat Model Y a do tří měsíců by si jej mohli převzít?

U Modelu 3 to v českém konfigurátoru vychází na 10 až 14 týdnů, protože když jsme zkusili nakonfigurovat Model 3 v základním provedení, tak konfigurátor ukázal jako odhadované doručení srpen, tedy 10 týdnů, pokud by šlo o začátek srpna a o 4 týdny více, pokud by to bylo až na konci měsíce. Nedávno sice Tesla spustila i možnost zakoupení skladového vozu i v Česku, ale momentálně je v českém konfigurátoru pouze jeden takový – Tesla Model X Long Range v černé barvě.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *