Tesla a Ionity otevírají novou dobíjecí stanici v Německu

Tento týden byla otevřena veliká dobíjecí stanice pro elektromobily, která se nachází u 24-TOTAL-Autohof Lutterberg, podél dálnice A7 v Německu (mezi Kassel a Göttingen). Dobíjecí stanice může najednou nabíjet až 20 elektromobilů.


Celá dobíjecí stanice se skládá ze dvou různých typů dobíjecích stanic od jiných poskytovatelů. První část dobíjecí stanice je tvořena Tesla Superchargery, druhá část dobíjecí stanice je tvořena rychlodobíjecími stojany od IONITY network. Lokalita umístění dobíjecí stanice není náhodná, jelikož se jedná o velmi významné strategické místo.

Na dobíjecí stanici můžeme najít 16 Superchargerů od Tesly generace V2 s výkonem až 150 kW, sdíleno mezi dvojicemi (1 A, 2 A). Dále zde najdeme pouze čtyři rychlodobíjecí stanice IONITY o výkonu 350 kW.

Je zajímavé, že společnost Tesla se rozhodla nainstalovat tolik Superchargerů na jednom místě. V Německu již nainstalovala téměř 80 dobíjecích stanic, přičemž ta největší se skládá s 22 Superchargerů.

Pokud jde o ceny, není žádné překvapení, že u IONITY to nebude zrovna nejlevnější. Tesla si za kWh neúčtuje moc a některé verze Modelů to mají dokonce zdarma. Jestliže jde o ceny u IONITY, tak jedna kWh stojí 0,79 EUR pro nezaregistrovaného zákazníka.

Ti, kteří mají smlouvy s IONITY se týkají tyto ceny za kWh:

Porsche…….od 0,33 €/kWh

Audi…………od 0,31 €/kWh

Mercedes me Charge nabízí přístup k 300 000 nabíjecím bodům

Podle informací nemá Tesla žádné partnerství se společností IONITY a obě části dobíjecí stanice jsou přehrazeny bariérou.

 

Váš tým 

Zdroj  www.insideevs.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *