Teska vylepšila světlomety u Modelu Y a 3

Řada nových majitelů vozů Tesla hlásí, že mají vylepšené světlomety. Od nového roku to bude standart pro všechny Modely 3 a Y. Nové světlomety přispějí k větší bezpečnosti vozů.


Právě světlomety jsou jedny z hlavních prvků, bez kterých se u vozů neobejdete. Dle průzkumu se ve Spojených státech odehraje přibližně polovina dopravních nehod v noci. Aby jste nehodě předešli, tak musíte mít kvalitní světlomety. Světla automobilky neustále zdokonalují a vylepšují.

Nyní se vylepšení světlometů dočkali i nové vozy od Tesly. Právě americká automobilka Tesla častokrát schytávala nenávist právě za špatné světlomety. Nyní již světlomety nejsou slabinou automobilky. Nové Modely 3 a Y pro rok 2021 mají mnohem výkonnější a přesnější světlomety než ty předešlé. Nové světlomety by Tesla měla uvést na všechny trhy, tedy i do České republiky.

Na internetu se již objevilo velmi zajímavé a odborné video, ve kterém tvůrce srovnává předešlé světlomety, které donedávna měl Model 3 s těmi novějšími.

Nová světla jsou opravdu mnohem výkonnější a z hlediska bezpečnosti i daleko lepší. Vozy Tesla navíc obsahují zajímavou funkci, která automaticky mění denní a dálková světla. Pokud proti vám jede vozidlo, tak Tesla světla automaticky ztlumí a následně zase rozsvítí. Pokud by na vás vozidlo svítilo dálkovými světly, tak Tesla ho také problikne dálkovými světly, aby si uvědomil, co dělá.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *