Stihne Tesla vybudovat Giga Berlín podle harmonogramu?

Podle německých zdrojů by měla být Tesla schopna vystavět Giga Berlín bez většího zpoždění, které původně hrozilo.


Od té doby, co Tesla poslala dělníky, kteří pracovali na Giga Berlín zpět do USA, tak vznikly obavy, že Tesla nedodrží původně plánovaný harmonogram. K tomu všemu byly na místě, kde má být vystavěna Giga Berlín nalezeny problémy s podložím. Vznikli, tak obavy, že Tesla nezahájí výrobu v červenci 2021.

Německý ministr hospodářství uvedl, že neočekává žádné zpoždění ohledně výstavby Giga Berlín.

Německý ministr hospodářství Peter Altmaier v pondělí řekl, že kvůli pandemii koronavirusu není důvod k zpoždění výstavby Giga Berlín.

Ministr dopravy Guido Beermann řekl: „Tesla se drží svého harmonogramu. Tesla má zatím v plánu otevřít svojí Giga Berlín v červenci 2021.“

V momentální době probíhají přípravy na začátek stavby a poklad potrubí. Pozemek, na kterém se bude Giga Berlín má rozlohu 300 hektarů a nachází se v průmyslové oblasti GVZ Berlin-Ost Freienbrink.

Generální ředitel automobilky Tesla Elon Musk řekl, že Tesla bude v Giga Berlín vyrábět baterie a hnací ústrojí a samozřejmě Model Y. Musk potvrdil informaci, že se bude v Giga Berlín vyrábět Model Y, jelikož řekl, že Model Y bude v Evropě k dostání až po dokončení Giga Berlín.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *