Stavba Tesla Gigafactory 4 údajně odložena

Doufejme, že tato práce bude brzy pokračovat, jakmile bude schválen revidovaný stavební plán Tesly.
Po velmi rychlém tempu práce v lokalitě Tesla Gigafactory 4 v Grünheide, nedaleko Berlína v Německu, je nyní aktivita téměř zamrzlá.


Někteří říkali, že Tesla čeká na povolení, ale nejnovější zprávy naznačují, že společnost reviduje svůj stavební plán. Tesla dříve dokončila zúčtování stromové farmy a vyrovnání půdy. Další fází by byla nadace, která se zdá být odložena. Momentové zprávy:

„Právě jsme dostali nejnovější zprávy z Tesla Giga Berlin. Brandenburské veřejné rádio RBB 24 hlásí, že Tesla musí odložit výstavbu nadace pro svůj Gigafactory 4 v Grunheide, mimo Berlín.“

Elon Musk zůstává na časové ose Gigafactory 4 na vzestupu a slibuje tam produkci Tesla Model Y asi za rok.

Podle Torque News se říká, že celkové schválení pro Gigafactory 4 bude připraveno začátkem léta.

„Podle vlády Braniborska musí americký výrobce automobilů Tesla stále předkládat dokumenty pro výstavbu založení plánované továrny poblíž Berlína. Tesla má v úmyslu zřídit sázky, které nebyly zahrnuty do žádosti o povolení z prosince 2019. na výstavbu továrny Tesla, tisková mluvčí ministerstva životního prostředí Frauke Zelt, oznámila ve středu v Postupimi.

Společnost požádala, aby byla žádost o včasné schválení stavby nadace od března pozastavena a předloženy změněné dokumenty. Tesla tak splňuje požadavky úřadů.

Podle Státní agentury pro životní prostředí chce Tesla revidovat schvalovací dokumenty ještě v jednom bodě: V reakci na kritiku místních obyvatel společnost oznámila, že továrna by měla spotřebovat méně vody, než se původně plánovalo. Společnost nyní plánuje začlenit tuto nižší spotřebu vody do schvalovacích dokumentů.“

 

 

S přihlédnutím ke všem faktorům by ve skutečnosti mohlo být chytré dokončit papírování s některými změnami a čekat na vyřešení ohniska COVID-19.

 

 

Váš tým 

Zdroj www.insideevs.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *