Stavba Giga Texas začala! Podívejte se na záběry z dronu

Tesla již zahájila stavební práce na své nové Gigafactory Texas v Austinu a vy se nyní můžete podívat na dronové video ukazující časný pokrok.


Po měsících zajišťování souhlasů místní vlády, Tesla tento týden oznámila, že si vybrala místo mimo Austin, aby vybudovala svůj další Gigafactory v USA. Jak jsme hlásili, automobilka plánuje rychle postupovat v tomto projektu. Práce již probíhá v areálu o rozloze 2 000 akrů. Tesla nenabízí oficiální časové harmonogramy pro výrobu několika programů vozidel, které mají být postaveny v nové továrně, ale slyšeli jsme některé pozoruhodně agresivní časové plány.
První dronové video bylo zveřejněno a ukazuje spoustu těžkých strojů, které byly přesunuty na místo, aby připravily půdu pro stavbu:

 

Tato nemovitost je obří a jedná se o dosud největší pozemek Tesly pro nový výrobní závod. Vidíme, že Tesla začíná pracovat u dálnice blíže k současným provozům betonárny, které jsou stále v zemi.
Jak Tesla potvrdila, v této Gigafactory se plánuje stavět Model 3, Y, Cybertruck a Tesla Semi. Automobilka doufá, že bude funkční do konce roku, což by vyžadovalo, aby měla během příštích několika měsíců budovu hotovou.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *