Stala se Tesla Model Y nejbezpečnějším vozidlem od Tesly?

Tesla Model Y má určitě potenciál stát se nejbezpečnějším SUV všech dob. Někteří mohou argumentovat, že je nemožné učinit takový výrok před zveřejněním oficiálních crash testů, ale jaké bezpečnostní prvky zatím známe?


Tesla Model 3 se osvědčil jako jeden z nejbezpečnějších vozů, který kdy automobilka Tesla vyrobila. Tesla odhalila, že žádné jiné auto nikdy nedostalo tak nízkou hodnotu pravděpodobnosti zranění při nárazovém testování NHTSA. Nicméně, NHTSA vrátila zpět, protože tam neřadí auta proti sobě, ale víťezí tam auto s nejvyšším počtem bezpečnostních bodů v několika sekcích.
Kromě modelu 3, který dostal také neuvěřitelné hodnocení bezpečnosti, a vzhledem ke skutečnosti, že Model Y je v podstatě nafouknutý Model 3 s více vnitřního prostoru, měli bychom se také podívat na Tesla Model X.

V současné době na trhu neexistuje SUV, kromě modelu X, který získal v testu převrácení NHTSA více než čtyři z pěti hvězdiček. Vysoké těžiště těchto vyšších vozidel jim prakticky znemožňuje absolvovat test s dokonalým skóre. Vzhledem k těžké baterii modelu X, která je nízká, je však velmi obtížné se vrátit zpět na kola. Model Y je menší a níže postavený, takže můžeme jen předpokládat, že v takových testech bude lepší.
V každém případě se podívejte na níže uvedené video, kde najdete mnohem více podrobností o tom, proč může Tesla Model Y být nejbezpečnějším SUV, který byl kdy testován.

 

Popis videa přes Cleanerwatt na YouTube:

Je model Tesla Y nejbezpečnějším SUV někdy? + Crash Test & Rollover Risk Data Srovnání
*** Všechna videa a obrázky jsou používány se svolením nebo v souladu s politikou stanovenou vlastníkem autorských práv as povolením k použití. ***

Zdroje obrázků a videoklipů:
1. Média Tesla
2. Média NHTSA
3. Média EURO NCAP
4. Pexels.com

Zdroje dat:
1. Podmínky používání NHTSA: https: //www.nhtsa.gov/about-nhtsa/ter …
2. Hodnocení NHTSA: https://www.nhtsa.gov/ratings
3. Pravděpodobnost zranění: https : //www.tesla.com/blog/model-3-lo …
4. Euro NCAP: https://www.euroncap.com/
5. Zpráva o bezpečnosti společnosti Tesla: https://www.tesla.com/ VehicleSafetyRe …
6. IIHS: https: //www.iihs.org/ratings/top-safe …

 

 

Váš tým 

Zdroj www.insideevs.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *