Spory mezi Teslou a společností Xpeng pokračují!

Automobilka Tesla podala žalobu na společnost Xpeng, která okopírovala webové stránky a další věci přímo od Tesly.


V loňském roce podala Tesla žalobu proti Guangzhi Cao, bývalému inženýrovi Autopilota, který přešel k společnosti Xpeng, kde pracuje na vývoji autonomního softwaru.

V soudním řízení Cao tvrdí, že stáhl zdrojový kód Autopilota do svého zařízení přes Airdrop. Zdrojový kód měl stáhnou ještě před tím než automobilku Tesla opustil. Tesla u soudu řekla, že žádá po společnosti Xpeng důkaz, že ve svém autonomním softwaru nepoužívá zdrojový kód Autopilota.

xiaopeng.com
Tesla.com

Nyní se společnost Xpeng rozhodla okopírovat Teslu ještě ve webových stránkách. Xpeng na své stránky zveřejnila elektromobil P7, který je na webu zveřejněn jako produkt stejně jako to má Tesla na svých stránkách.

Henry Xia je zakladatelem společnosti Xpeng, kterou založil v roce 2014. Xia přiznal, že ve společnosti je velmi ovlivněný Teslou a používá patenty, které Tesla dává volně k dispozici, tedy zadarmo. Automobilka Tesla, ale nezpřístupnila své patenty, ale pouze řekla, že nebude žalovat nikoho, kdo její patenty v dobré míře použije k výrobě elektromobilů. Tesla dále řekla, že bude velmi přísně jednat se společnostmi, které okopírují její design.

P7 je elektromobil od společnosti Xpeng, ale je designová odlišný než vozy od automobilky Tesla, ale v rámci softwaru se od vozů Tesla moc neliší. Mnohem těžší je, ale popřít design webových stránek, na kterých je elektromobil P7 ke koupi. Zdroj Electrek.co navíc zjistil, že Cao o určité míry stavěl vozidlo, které fanoušci Tesly nazvali klon Tesly, jelikož bylo skoro stoprocentně podobné vozům Tesla. Společnost Xpeng se, ale nenechala zastavit a dokonce vpustila na trh autonomní řízení, které je skoro klon Autopilota.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *