Společnost Redwood se zaměřuje na recyklaci baterií určených do vozů Tesla

Nový startup, který založil spoluzakladatel automobilky Tesla JB Straubel se začíná objevovat ve stealth mode a nyní se zaměřil na recyklaci odpadu z Giga Nevady i přesto, že s Teslou nově založený startup nemá nic společného.


Straubel byl jedním ze zakládajících členů Tesly a technologickým ředitelem společnosti až do loňského léta. Oficiálně se vzdal ředitele v IT a přešel na pozici poradce v automobilce Tesla. Předpokládalo se, že se jedná o symbolický krok, ale nakonec automobilku opustil.

Straubel se již o Teslu měsíc před ukončením pracovního poměru nezajímala a věnoval se především společnosti Redwood Materials. Společnost Redwood vyvíjí procesy recyklace materiálů baterií, které mají být znovu použity v nových bateriích.

Spoluzakladatel automobilky Tesla Straubel si pro založení nové společnosti vybral místo nedaleko Giga Nevada. Kromě výběru místa nedaleko Giga Nevada si Straubel najal do své společnosti i některé bývalé zaměstnance Tesly. Všechny tyto podrobnosti sváděli většinu lidí k tomu, aby si mysleli, že Tesla je společně s novou společnosti Redwood propojena, ale není tomu tak.

Straubel, ale potvrdil, že na recyklaci baterií spolupracuje se společnosti Panasonic, která pro Teslu baterie vyrábí. Recyklované baterie, které společnost Redwood recykluje pocházejí z Giga Nevada. Všechny informace se nyní točí kolem Straubela, ale zatím nebylo prozrazeno, jak společnost baterie recykluje. Zatím bylo u vedeno, že společnost přijmula od Panasonicu několik stovek kilogramů nepotřebných baterií.

V současné době se společnost Redwood zaměřuje především na recyklaci baterií mobilních telefonů, aby byla celá myšlenka recyklace baterií efektivní. Přechod na recyklování baterií z elektromobilů přijde až v té době, kdy bude elektromobilů na světě více. Tento čas, ale přijde již brzy.

Společnost zahájila léto s 50 zaměstnanci a do konce roku se chystá rozšířit na 200 zaměstnanců.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *