Společnost Panasonic investuje 100 milionů dolarů do Giga Nevada

Automobilky Tesla před nedávnem získala novou výrobní linku bateriových článků, která byla namontovaná do Giga Nevada. Nová výrobní linka byla pořízena, jelikož Panasonic nyní investuje přibližně 100 milionů dolarů do lepší výroby bateriových článků.


Panasonic se pro obří investice rozhodl v Giga Nevada, jelikož zde vyrábí bateriové články pro Teslu delší dobu. Nová výrobní linka má dle společnosti Panasonic zvýšit výrobu až o 10%,  z čehož vyplývá, že společnost Panasonic bude schopná ročně vyrobit 39 gigawatthodin ročně.

Obří investice společnosti Panasonic do zlepšení výroby bateriových článků pomůže Panasonicu, kromě zvýšení výroby bateriových článků i k zvýšení energetické kapacity bateriového článku 5%.

Pro Panasonic je toto první veliké vylepšení výroby bateriových článků od roku 2017, kdy společně s otevřením Giga Nevada začala zde vyrábět i své bateriové články, které následně dodává automobilce Tesla.

Je zajímavé, že se společnost Panasonic rozhodl udělat, tak obří investici do vylepšení výroby bateriových článků v Giga Nevada, když si automobilka Tesla chce vyrábět vlastní baterie.

Právě chystaná akce Tesla Battery Day, která se uskuteční 22. září bude dle Muska možná nejlepším dnem automobilky. Tesla na této akci má představit tzv. miliónové baterie. Tyto baterie by si měla dle dosud zveřejněných informacích i sama vyrábět. Baterie by si měla Tesla vyrábět například v Giga Berlín, které je nyní v procesu výstavby.

Uvidíme, co akce Tesla Battery Day přinese a zda společnost Panasonic bude pro automobilku Tesla nadále vyrábět bateriové články.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *