Společnost LG Chem chce ztrojnásobit výrobu

Společnost LG Chem chce ztrojnásobit výrobu svých bateriových článku i přesto, že Tesla chce vyrábět vlastní bateriové články, které představila v rámci akce Tesla Battery Day. Společnost dokonce naznačila, že plánuje výrobu podobných článků, které Tesla představila.


Americká automobilka Tesla je velkým průkopníkem v elektromobilitě. Využívá válcovité bateriové články, přičemž její konkurence využívá kapsovité. Několik konkurentů v poslední době ohlásilo přechod na válcovité bateriové články.

Výrobu bateriových článků do vozů Tesla zajišťovala a stále zajišťuje společnost Panasonic, která vyráběla bateriové články v Giga Nevada. V poslední době si Tesla pro výrobu bateriových článku vybrala společnost LG Chem a CATL, které dodávají bateriové články pro Model 3 vyráběný v Giga Šanghaj.

 „Výrobce baterií pro elektromobily LG Chem plánuje ztrojnásobit výrobní kapacitu válcových baterií používaných automobilkou Tesla a dalšími a uvažuje o expanzi v Evropě a Severní Americe, aby uspokojil rostoucí poptávku,“ uvedlo ve středu. “

„Společnost LG Chem rovněž uvedla, že vyvíjí„ nové tvarové “válcové baterie, které pětkrát zvýší hustotu energie a šestkrát zvýší výkon.“

Je zajímavé, že společnost LG Chem chce vyrábět téměř totožný bateriový článek, který Tesla představila v rámci akce Tesla Battery Day. Zpráva o výrobě nového bateriového článku společností LG Chem přichází chvílí poté, co Tesla naznačila, že chce získat podíl v této společnosti.

Společnost LG Chem neposkytla jasnou časovou osu pro ztrojnásobení výroby válcových bateriových článků nebo uvedení tohoto nového bateriového články na trh.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *