Společnost CATL je připravena vyrábět nové baterie pro Teslu

Společnost CATL oznámila, že je připravena vyrábět tzv. miliónové baterie pro Model 3. První Modely 3, kteří tuto baterie dostanou budou ty, které Tesla vyrobí v Giga Šanghaj.


Cílem automobilky Tesla je vyrábět vlastní bateriové články s využitím nejmodernější technologie, kterou vyvíjí tajný tým automobilky. Tesla má ve svém týmu v Kandadě i Jeffa Dahna, který je vedoucí tohoto týmu. Tesla před nedávnem koupila společnost Maxwell, která se zabývá právě bateriemi a bateriovými články. Automobilka chce vyrábět bateriové články o veliké kapacitě s cenou pod 100 dolarů.

Tesla před nedávnem požádala o řadu patentů, které se týkají právě miliónové baterie.

Minulý měsíc společnost Reuters informovala o tom, že Tesly nyní spolupracuje s CATL na výrobě bateriových článků v Číně. Dále oznámila, že tyto nové bateriové články dostanou jako první Modely 3, které vyjedou s Giga Šanghaj.

V rozhovoru předseda CATL Zeng Yuqun uvedl, že společnost je nyní připravena vyrábět miliónové baterie:

„Současná společnost Amperex Technology, Co Ltd (CATL) je připravena vyrobit baterii, která vydrží 16 let a 2 miliony kilometrů (1,24 milionu mil),“ uvedl předseda Zeng Yuqun v rozhovoru v sídle společnosti v Ningde v provincii Fujian v jihovýchodní Číně.

Předseda dodal:

„Pokud někdo zadá objednávku, jsme připraveni vyrobit.“

Nepotvrdil však, že byly zadány objednávky, ale Bloomberg uvedl, že baterie se nejprve objeví ve vozidlech Tesla.

Předseda potvrdil, že přímo komunikuje s Teslou a generálním ředitelem Elonem Muskem:

„Zeng řekl, že často sdílí informace s Muskem, CATL posiluje svůj vztah s Teslou a na programu jsou záležitosti, jako jsou baterie bez kobaltu, řekl Zeng. “

Zeng dodal:

„Vycházíme dobře a je to zábavný chlap.“ Celý den mluví o nákladech a já se ujišťuji, že máme řešení. “

Na přesném časovém rozvrhu nových baterií instalovaných do nových vozidel Tesla se ještě společnost CATL a automobilka Tesla nedomluvili.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *