SpaceX potvrdila, že model X bude oficiálním vozidlem astronautů

Generální ředitel SpaceX Elon Musk se ujistil, že jeho posádka cestuje na odpalovací rampu ve velkém stylu, dokonce poskytl pár modelů Tesla během nedávné zkoušky v Kennedyho vesmírném středisku.


Mluvčí SpaceX v neděli potvrdil, že Tesla bude v budoucnu oficiálním dodavatelem vozidel pro mise posádek. Konkurenční Boeing se údajně bude držet dodávek Airstream,které používá NASA po celá desetiletí, aby přivedla své astronauty na startovací plošinu.

V neděli SpaceX dosáhla velkého milníku, úspěšně dokončila test své kosmické loďi Crew Dragon. Během něho úmyslně zničila raketu Falcon 9, aby simulovala selhání systémů během letu z odpalovací plošiny na orbit Země a tím otestovala únikový systém posádky Dragon.

Test IFA je posledním velkým krokem před tím, než bude moci Crew Dragon převážet astronauty ze Země na mezinárodní kosmickou stanici a zpět. Úspěšný test prokazuje, že SpaceX a jeho Crew Dragon mohou bezpečně letět astronauty na oběžnou dráhu a udržet je v bezpečí i během letu. Elon Musk měl ohledně testu obavy, ale nakonec byl s výsledky velmi spokojen.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

 

 

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *