Solární střecha od Tesly je dobrá i ve svěhové vánici

Majitel domu z New Jersey, který si nechal ve své rezidenci instalovat solární střechu Tesla, se nedávno podělil o některé poznatky o odolnosti solární střechy proti silnému sněžení. Na základě zkušeností majitele Tesly se zdá, že solární střecha zvládá docela dobře velké množství sněhu.


Jeden z majitelů solární střechy se rozhodl zdokumentovat sníh ve spojení s jeho solární střechou. Natočil, jak si jeho solární střecha vede v husté sněhové vánici. Sám majitel hodnotí střechu jako velmi odolnou, jelikož sníh se na ní skoro nedržel. Je možné, že to je způsobené i samotným sklonem střechy. Důležité je upozornit, že se jednalo především o prachový sníh.

Částečně díky kluzkému povrchu tvrzeného skla solární střechy byl domov majitele Tesly v době, kdy sněhová bouře skončila, částečně bez sněhu. To by mělo umožnit solárním střešním taškám okamžitě sbírat energii, jakmile bude k dispozici sluneční světlo. Vlastníkovi domu také docela usnadnilo odklizení zbývajících částí střechy, které byly v noci stále pokryty sněhem.

Vlastník Tesly celkově zaznamenal, že jeho instalace solární střechy fungovala obdivuhodně během sněhové bouře, která byla silnější než to, co obvykle zažívá v New Jersey. Také u solárních střešních tašek nebylo pozorováno žádné poškození, přestože majitel Tesly poznamenal, že by bylo moudré, aby majitelé domů zajistili, aby v oblasti přímo pod střechou nebyly žádné předměty, které by se mohly zlomit kvůli sněhu padajícímu ze střechy.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *