Sledujte, jak se Tesla Model X účastní některých skutečně těžkých offroad cest

Začátkem dubna se začalo spekulovat, že Tesla model X nemůže zvládnout skutečný off-road. Jak si Tesla X poradí v nerovném terénu?


Hodně lidí se ptá, jestli Tesla model X zvládne offroade jízdu v terénu. Nyní některé kanály propagují model Y jako terénní. Na druhou stranu, jiní říkají, že nechat mode drive je jen špatný nápad. Jaká je pravda?
Jak můžete vidět z níže uvedeného videa, model Tesla X je rozhodně schopen zvládnout obtížné terénní situace. Důvodem je nastavení dvoumotorového pohonu všech kol, neuvěřitelný okamžitý točivý moment, vysoce pokročilá kontrola trakce a nízké a rovnoměrné těžiště. Má také schopnost projít hlubokou vodou bez poškození hnacího ústrojí. Sledování videa nám připomíná řešení podobného kurzu v Jaguar I-Pace v Portugalsku.

Model X není navržen jako terénní vozidlo. Jistě, má moc a schopnosti, ale systém pozastavení není pro takové úkoly nastaven. Navíc nemá vysokou výšku podvozku. Je pravděpodobné, že pokud vezmete model X nebo model Y na projížďku do terénu, pravděpodobně to zvládnete, ale vaše auto bude možná potřebovat velké opravy.
Pokud musíte opustit cestu a skončíte v situaci, která je podobná té ve videu, vezměte si ho velmi pomalu. Jak vidíte, majitel ve videu nemá žádnou šanci. Bylo by smutné vidět Rozmačkanou Teslu X ~ 100 000 dolarů.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.insideevs.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *