Sklo na Tesle Model Y se samo o sobě rozbilo při parkování v garáži

Tesla spustila Model Y loni v březnu a postavili jej na Modelu 3, který se v té době prodával jako hotcakes. Více než 70% komponentů nového vozidla bylo stejných jako u jeho mladšího sourozence, což jim usnadnilo výrobu obou automobilů pro hromadnou výrobu.


Jedna věc, která Tesle selhala, je však to, že Model Y nyní začal přicházet s problémy, které se objevily také v Modelu 3. Podle nejnovějších zpráv se zadní okno modelu Y samo rozbilo, zatímco bylo zaparkováno v garáži. Podívejte se, jak se toto sklo Tesla Model Y samo o sobě rozbilo:

Tesla Model Y Glass Shatters On Its Own While Parked In Garage
foto: majitel poškozeného modelu Y

Majitel Michael Fischer nahlásil tento problém blogu spolu s videozáznamy z CCTV kamery, které se to podařilo zachytit. Videozáznam dokázal zachytit jak obrazové, tak zvukové záběry z incidentu, ke kterému došlo zjevně v noci, protože byly slyšet zvuky pozadí cvrlikání kriketu. Fischer zmínil, že zaparkoval své auto v garáži po dobu 24 hodin, poté se sklo rozbilo na malé kousky. Video bylo zveřejněno 13. října a Fischer uvedl, že teplota v době, kdy k tomu došlo, byla 70 ° F (17,2 ° C). To víceméně vylučuje možnost tepelného šoku a do značné míry činí stres nejpravděpodobnější příčinou rozbití skla. Muž ve videu také uvedl, že došlo k nějakému vychýlení dveří, a zdá se, že to může být také důvod. Dveře ve videu vypadají trochu mimo pozici.

 

Došlo k dalšímu případu, kdy byly levé zadní dveře nesprávně zarovnány, stejný případ, jehož okno se rozbilo ve Fischerově autě. V tomto případě se dveře odmítly otevřít, což může být velkým problémem v případě nehody. Zajímavostí je, že problém u Fischerova vozu nebyl způsoben žádným opotřebením nebo rozsáhlým používáním. Koupil svůj Model Y v březnu tohoto roku a přihlásil se jen 1 500 mil (2 413,5 km). Video zakončil slovy „Tohle získáte, když si koupíte Teslu. Hodně štěstí.“

 

Váš tým 

Zdroj  www.vehiclesuggest.com

Klára Maslíková

Jsem holka, která studuje letectví, miluje elektromobily a trochu čerstvé kávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *