Skateboardové umístění baterií je minulostí říká Musk

Musk tvrdí, že podvozek ve vozech Tesla, který vypadá jako skateboard je společně s bateriemi zastaralý. Nahradit ho má smysl až v době, kdy Tesla bude produkovat velké množství svých bateriových článků 4680, tedy kdy se rám vozu chová zároveň jako akumulátor.


Generální ředitel Elon Musk uvedl, že skateboard design nakonec zastará, ale budete to ještě chvíli trvat. Možná jste nevěděli, že první elektromobil od americké automobilky Tesla nebyl elektromobil, ale byl to spalovací automobil přestavěný na elektromobil. Tesla si nakonec uvědomila, že nezačala zrovna nejlépe a vytvořila proto vlastní platformu. Později vznikl první elektromobil od této automobilky, Tesla Roadster první generace.

U Modelu S jsme poprvé mohli vidět skateboardové uložení baterií, které nyní můžeme vídat u všech elektromobilů od této automobilky. Toto uložení baterií přidává elektromobil mnohem lepší jízdní vlastnosti. Jelikož má elektromobil baterie uložené v podlaze, tak mnohem lépe drží na vozovce a v zatáčkách.

V rámci akce Tesla Battery Day se Musk zaměřil i na skateboardový design. Musk řekl, že v budoucnu s příchodem nových bateriových článků 4680 může dojít ke změně designu, jelikož rám vozu bude sloužit jako akumulátor.

Během nedávného rozhovoru se analytik Jefferies Philippe Houchois zeptal Musk, zda Tesla plánuje opustit skateboardové uložení bateriových článků. Musk v rozhovoru řekl, že se toto řešení v budoucnu stane zapomenutým. Uložení bateriových článků by již brzy mělo přejít na zcela novou platformu.

„Nelze říci, že by stávajícím vozů klesla hodnota. Jde o to, že pokud máte strukturální balíček, kde balíček přispívá ke strukturální hodnotě automobilu. Je možné vše přirovnat ke kompozitnímu voštinovém efektu přenosu sdílení mezi horní a dolní deskou. Bude to více vážit a bude to dražší. Snažíme se naše vozy vyrábět stejně jako hračky. Jak by jste ho vyrobili? No vytvořili by jste odlitek.“

Musk vývoj vozů Tesla porovnává s vývojem letadla. Letadla dříve využívaly oddělenou palivovou nádrž, která je nyní integrována do křídel letadla. Je to nezbytné, ale zcela přirozené.

Uvidíme, zda se Muskovy odpovědi v rozhovoru chytnou i jiné automobilky. Ty nyní začínají vyrábět vlastní elektromobily, které staví na podobné platformě jako Tesla, tedy využívají skateboardové uložení.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *