Sentry Mode vylekal zloděje, který chtěl Model 3 vykrást

O tom, že jsou vozy Tesla vybaveny kamerovým systémem, který snímá vše, co se kolem vozidla pohne, ví už snad každý. Teda kromě zloděje, který se chtěl dostat do Modelu 3. Naštěstí si včas všimnul kamery na boku dveří a s vystrašeným pohledem utekl. Dle informací nebylo nic poškozeno.


V posledních letech je vykrádání vozů velmi časté. Především díky tomu, že lidé často ve svých vozech nechávají peněženky či mobilní telefony a jiné drahé věci. Právě tyto věcí lákají zloděje. Naštěstí jíž většina vozů disponuje minimálně dash kamerou, která zaznamenává, alespoň předek vozidla.

Vozy Tesla, ale disponují kamerami, které obklopují celé vozidlo. Nefungují pouze za jízdy, ale i v okamžiku, kdy vozidlo stojí na parkovišti. Pokud kamery fungují za jízdy, tak se tomu říká Tesla DashCam, pokud vozidlo parkuje a fungují kamery, tak se tomu říká Sentry Mode. Oba dva režimy zaznamenávají jízdu na externí disk. Tyto funkce či režimy již natočili hromadu dopravních nehod či vloupání a poškození vozů Tesla.

Nyní se na sociální síti objevilo video, kde se zloděj, chtěl do Modelu 3 dostat za pomoci vypáčení kliky ve dveří. Po nenápadném příchodu k vozu a následném páčení kliky si všimnul kamery, která je umístěna v předním blatníku. S vystrašeným pohledem všeho nechal a dal se na útěk. Dle informací nedošlo k žádné škodě a majitel vozu si vyzkoušel, že se na Sentry Mode může opravdu spolehnout.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Jeden myslel na “Sentry Mode vylekal zloděje, který chtěl Model 3 vykrást

  • 6. 4. 2021 (17:03)
    Trvalý odkaz

    ta kamera mu nějak špatně bere barvy,podle neziskových organizací lidé s barevnou pletí žádný
    zločiny nepáchaj,pouze jsou obětmi rasistického smýšlení,takže ten chlap je uřčitě bílej

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *