Šéf Volkswagenu vyzkoušel Model Y od Tesly

Generální ředitel automobilky Volkswagen Herbert Diess vyzkoušel Model Y poté, co generální ředitel automobilky Tesla Elon Musk vyzkoušel elektromobil ID.3.


O setkání generálního ředitele automobilky Volkswagen Herbert Diess a generálního ředitele automobilky Tesla Elon Musk sena internetu rozpoutali mnohé diskuze. O setkání jsme Vás již informovali již v průběhu minulého týdne.

Na začátku tohoto týdne bylo potvrzeno to, že obě automobilky nemají mezi sebou žádnou dohodu a oba muži, kteří stojí v čele ohromných automobilek si navzájem vyzkoušeli své vlajkové lodě v rámci elektromobility. Diess nechal Muska otestovat Volkswagen ID.3 v plné výbavě. Musk nechal otestovat Diesse konkurenta nově chystaného SUV I.4, Model Y.

Recenze Modelu Y od šéfa Volkswagenu:

„Nemohl jsem odolat a s kolegou Frankem Welschem jsem otestoval Model Y od automobilky Tesla. Na vozu se mi nejvíce líbilo možnost aktualizací, jízdní vlastnosti, výkon, nabíjecí síť a samozřejmě dojezd.  Velká výhoda: Model Y byl / je považován za elektromobil – stejně jako ID.3. Mnoho našich konkurentů stále používá své platformy ICE. Výsledek: Nedostávají nejlepší elektromobily.“

Není to poprvé, co Diess pochválil Tesle uživatelské rozhraní a možnost aktualizace softwaru. Volkswagen měl se softwarem u svého elektromobilu ID.3 velký problém. Chyba v softwaru byla až natolik velká, že Volkswagen musel odložit výrobu.

Uvidíme, jestli se v budoucnu dočkáme setkání obou mužů. Je možné, že časem obě automobilky podepíší dohodu, ve které by si mohli navzájem poskytovat své dobíjecí sítě.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *