S novým režimem DYNO se z vašeho auta může stát driftovací bestie!

Tesla má nový „Dyno režim“, který dokáže transformovat kterékoli vozidlo Tesla EU na driftový stroj. Zprávy od komunity Tesla naznačují, že výrobce elektrických automobilů vybavil svá vozidla vyhrazeným „režimem Dyno“, což je nastavení, které zakazuje řízení trakce ve vozidle Tesla.


Toto nastavení umožňuje řidičům bez omezení využívat plný výkon svojí Tesly a proměnit vozidlo v schopný driftovací stroj – bláznivý, potenciální nebezpečný driftovací stroj.

Společnost Tesla, Inc. v současné době dokončuje implementaci funkcí uživatelského rozhraní (UI), které všem uživatelům umožňují přístup do našeho „dyno režimu“. Tato funkce je vyžadována, aby byla během testování na dynamometru zachována reprezentativní ovládací činnost. Přístup do režimu Dyno bude představen na začátku výroby 7. října 2019 a bude nasazen do celé flotily Tesla ve verzi 2019.40 v průběhu měsíce října 2019.

Po zapnutí režimu DYNO se stane tohle:
– Vypne se kontrola stability, aby se zabránilo interakci s Dyno režimem.
– Vypne se tlumení aktivního vedení disku, abyste zabránili vyvolání oscilací v Dyno režimu.
– Vypne se stírání brzdového kotouče.

VIDEO: DYNO MODE

Když dojde k poruše systémů řízení stability a kontroly trakce, jako je tomu na dynamometru, kde je detekována jízda, ale pohyb není, je rekuperační brzdění deaktivováno, takže nezamýšlený brzdný moment nevede ke ztrátě trakce nebo kontroly na povrchem s nízkým třením. Vypnutí kontroly stability a kontroly trakce zabraňuje těmto systémům narušit chování regeneračního brzdění a zachovat nejreprezentativnější spotřebu energie při řízení.
Uživatel může aktivovat režim Dyno podle následujících kroků:
1. Vozidlo musí být v Park.
2. Zatímco držíte páčku doleva (směrové světlo), stiskněte a podržte logo Tesla „T“ v horní části obrazovky.
3. Zadejte aktivační heslo režimu Dyno, „dynotest“.
Režim Dyno může uživatel deaktivovat stisknutím tlačítka „Vypnout“ na kartě Zabezpečení a zabezpečení uživatelského rozhraní.

Musk řekl:

Zaměřujeme dokončení této funkce Dyno Mode pro instalaci ve všech nových výrobních vozidlech do 7. října 2019. Během měsíce října uvedeme tuto funkci do naší americké flotily, což umožní všem vozidlům Tesla vstoupit do režimu Dyno.

Objevilo se video z Číny představující Tesla Model 3 s aktivovaným režimem Dyno Mode s povrchovou úpravou a ukázalo se, že elektrického sedana unáší uzavřený okruh. Na základě krátkého klipu se zdá, že režim Dyno dává řidičům ještě více nezkrotného výkonu než skutečný režim sledování společnosti, který byl vyvinut speciálně pro tuto stopu.

Tesla Drift

Když hostitel Top Gear Chris Harris testoval výkon Tesla Model 3 Performance a jeho schopnost na trati, poznamenal, že vozidlo, i když je bláznivě rychle mimo linii, stále nemá tolik zábavného faktoru jako nejlepší manipulace s vnitřním spalováním auta. Důvodem je to, že Tesla je díky svým bateriím těžkým vozidlem a je naložená systémem řízení trakce, který je velmi obtížné potlačit.
Tesla má Track Mode pro výkon modelu 3 a dává celoelektrickému sedanu jedinečnou schopnost driftovat po uzavřeném okruhu. Tento režim, který byl vyvinut s pomocí veteránského závodního jezdce Randy Pobsta, umožnil modelu 3 vyhrát kolejové bitvy proti automobilům, jako je BMW M3 a dokonce i Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, které jsou známé svou manipulací.

 

UPOZORNĚNÍ:
S režimem Dyno lze Teslu ovládat ve své nejpřirozenější podobě. Režim Dyno má potenciál být hodně zábavný, ale je důležité si uvědomit, že je to také velmi nebezpečné. S jejich výkonem a okamžitým točivým momentem jsou Tesly bez kontroly trakce děsivě rychlými driftovacími stroji, které jsou přímo nebezpečnými v rukou nezkušeného řidiče. Nezkoušejte to, pokud nejste odborně vyškolený technický řidič. Nezapojujte tuto funkci také na veřejných silnicích.

http://https://youtu.be/bsjAlJuatmY

Váš tým 

Zdroj WWW.tesmanian.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *