Redwood Materials uzavřel partnerstí s výrobcem solárních panelů

Bývalý výkonný ředitel automobilky Tesla JB Straubel v oblasti recyklace baterií, známý jako Redwood Materials, dosáhl exkluzivního partnerství se společností Electronic Recyclers International, známou také jako ERI, za účelem recyklace baterií a solárních panelů. Recyklací solárních panelů se Redwood ani ERI dosud nezabývaly.


ERI je největší konsolidátor elektroniky v Severní Americe a partnerství společnosti Redwood rozšíří produkci recyklace podniku. ERI umožní společnosti Redwood přístup k největší nabídce elektronického odpadu, čímž aktivuje její schopnost recyklovat baterie na materiály, které lze použít k výrobě nových elektromobilů a dalších čistých energetických produktů.

Díky tomuto partnerství bude JB Straubel předsedat správní radě ERI, protože Redwood učinil „významnou strategickou investici do ERI. Straubelův hlavní plán po jeho odchodu z Tesly byl pomáhat v recyklační části dodavatelského řetězce elektromobilů. Nakonec společnost získala partnerství s Envision AESC, společností vyrábějící články pro Nissan Leaf a Panasonic.

Redwood bude mít velikou budoucnost

Expanze společnosti Redwood do elektronického odpadu ERI umožní recyklačnímu subjektu přístup k solárním panelům, nové obchodní iniciativě, do které společnost dosud nebyla zapojena. V rámci dohody budou všechny solární panely společnosti ERI odeslány do Redwoodu za účelem recyklace.

 

Jak roste poptávka po kovech kritických pro provoz baterií elektromobilů, je v centru pozornosti úsilí o recyklaci. Převážný posun v poptávce po elektromobilech zvyšuje náklady na kovy, jako je kobalt, nikl, měď a lithium, na zcela novou úroveň.

Automobilky zabývající se elektromobily, jako je Tesla, usilují o zvýšení výroby baterií jak interně, tak prostřednictvím výrobců třetích stran. Elon Musk nabídl dodavatelům niklu „obří kontrakt“, což je požadavek, na který odpovědělo několik těžebních společností. Mohlo by jich však být vždy více a v udržitelném duchu výroby elektromobilů se recyklace stává vyhledávanějším procesem získávání bateriových materiálů.

 

Váš tým 

Zdro www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *